

Trwa rozbudowa Galerii Zielone Wzgórze w Białymstoku
W wyniku modernizacji i rozbudowy galeria zyska blisko 2,5 tysiąca mkw. dodatkowej powierzchni handlowej, a liczba dostępnych butików i punktów usługowych wzrośnie do 57. Dzięki prowadzonej rekomercjalizacji obiektu wśród najemców pojawią się również nowe marki. Prace modernizacyjne potrwają do grudnia 2017 roku.
Galeria Zielone Wzgórze, której właścicielem i zarządcą jest Carrefour Polska, powstało w 2007 roku jako drugie wielkopowierzchniowe centrum handlowe w Białymstoku.
- Z uwagi na atrakcyjną lokalizację, a także zaufanie, jakim obiekt od lat cieszy się wśród klientów, podjęliśmy decyzję o jego rozbudowie i modernizacji. Zaplanowane prace są naszą odpowiedzią na oczekiwania lokalnej społeczności. Wierzymy, że dzięki podjętym inwestycjom, galeria stanie się dla klientów nie tylko miejscem robienia zakupów, lecz także spędzania czasu wolnego - mówi Ronan Martin, Wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych.
Obecnie trwają prace związane z rozbudową obiektu od strony ulicy Wrocławskiej. W efekcie Galeria Zielone Wzgórze zyska prawie 2,5 tysiąca mkw., dzięki czemu powierzchnia obiektu wzrośnie do ponad 20 000 mkw. W planach jest również odświeżenie pasaży galerii, w tym wymiana posadzki oraz przebudowa fasady całego obiektu.
Modernizacji i rozbudowie towarzyszy również proces rekomercjalizacji, w wyniku którego galeria zyska nowe, ciekawe marki. Rozszerzona zostanie między innymi oferta najemców pozwalających na ciekawe spędzenie czasu wolnego – nowo powstałą przestrzeń zajmie między innymi fitness klub o powierzchni ponad 1700 mkw. Klienci będą mogli także skorzystać z oferty popularnej w mieście restauracji Doner Kebab Zefe.
Dzięki przeprowadzonym do tej pory pracom klienci Galerii Zielone Wzgórze mogą już skorzystać z odnowionego wejścia głównego, gdzie wymieniona została fasada i dobudowane zostało zadaszenie. Do ich dyspozycji oddane zostały także odnowione toalety oraz przyjazny i odpowiednio wyposażony pokój rodzica z dzieckiem. Zakończenie wszelkich prac związanych z rozbudową oraz modernizacją obiektu zaplanowane jest na grudzień 2017 roku.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Roma Tower z prestiżowymi wyróżnieniami. Projekt apartamentowca otrzymał certyfikat Fitwel i dwie nagrody Best in Building Health Award
2026.03.24Matexi zaprasza na dni otwarte w ukończonej inwestycji Apartamenty Portowa
2026.03.24Sarantis Polska otwiera nowe centrum dystrybucyjne w MLP Pruszków II
2026.03.2420 mln euro na rozwój technologii, ponad 400 grantów dla przeszło 320 firm – podsumowanie największego projektu finansowanego przez Unię Europejską dla deep-tech
2026.03.23KPO challenge: 1 dystrybutor, 10 000 Chromebooków, 1214 szkół, realizacja w <20 dni
2026.03.20Prawie 80 tys. dzieci i system, który nie nadąża. Czy da się naprawić zranione dzieciństwo?
2026.03.20Hiperpersonalizacja w e-commerce: przewaga konkurencyjna czy pułapka trendu?
2026.03.20Zasoby biur w Polsce się kurczą. Nie można już zarządzać na wyczucie
2026.03.19Ponad 40 proc. europejskich jednorożców przenosi się do USA ze względu na trudności w działaniu na fragmentarycznym rynku europejskim. EIC chce przeznaczyć ponad 4 mld euro na rozwój innowacji, rusza też nowy program EU SCALE
2026.03.19





