informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Trwają przygotowania do Targów RetailShow

Trwają przygotowania do Targów RetailShow

Wydarzenia / 2014.08.20

Trwają przygotowania do V Międzynarodowych Targów Wyposażenia, Technologii i Usług dla Handlu RetailShow 2014, które odbędą się 19 i 20 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Modelowy Sklep, który został zaprojektowany w oparciu o światowe trendy, będzie znajdował się w centralnym punkcie hali. Z kolei towarzyszący targom konkurs „Innowacje Handlu 2014” wyłoni najnowocześniejsze produkty branży handlowej.

Targi RetailShow to największe wydarzenie branży handlowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Firmy zaprezentują tam najnowsze produkty i rozwiązania niezbędne do wyposażenia i aranżacji placówek handlowych. Wystawcy będą mieli możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z osobami zarządzającymi w sieciach handlowych: spożywczych, odzieżowych, RTV/AGD, budowlanych i wyposażenia wnętrz, drogeryjnych i salonikach prasowych, a także sieciach sklepów przy stacjach paliw. Targi odwiedzają także osoby prowadzące niezależne placówki handlowe, zarządcy i najemcy centrów handlowych, przedstawiciele firm dostarczających wyposażenie dla sklepów oraz lokalni dystrybutorzy.

  • Od regałów po aromamarketing - wszystko dla sklepów

Targi RetailShow umożliwiają producentom i dystrybutorom dotarcie z ofertą do szerokiego grona branżowych klientów. Wystawcy zaprezentują oświetlenie oraz pełen wachlarz mebli: od regałów sklepowych, mebli chłodniczych i magazynowych, po meble dla butików, a także kasy, wagi, oprogramowanie dla handlu, czytniki i drukarki kodów kreskowych, drukarki fiskalne oraz systemy zabezpieczeń, kontroli dostępu i obsługi płatności. Poza tym dostępne będą systemy komunikacji bezprzewodowej i mobilnej, lojalnościowe, geolokacyjne, liczenia klientów, a także digital signage. Odwiedzający będą też mogli dokonać przeglądu oferty wystawców w zakresie wyposażenia sklepów: od wózków sklepowych i magazynowych, boksów kasowych, poprzez systemy prowadzenia klienta, klimatyzację i wentylację, systemy parkingowe, materiały POS i display, systemy identyfikacji wizualnej, po aroma- i audiomarketing, merchandising i systemy franczyzowe. Obecni będą producenci i dystrybutorzy systemów informatycznych dla branży handlowej w obszarach zakupów, sprzedaży, marketingu, logistyki czy księgowości, jak też rozwiązań sprzedażowych za pomocą kanałów e-commerce & mobile.

  • Modelowy Sklep - nowości produktowe i światowe trendy w projektowaniu

Pośrodku hali wystawienniczej zlokalizowany będzie Modelowy Sklep (The Perfect Store) o powierzchni 200 mkw. W realnych warunkach pokazane zostaną rozwiązania konkurencyjnych firm, które potencjalni nabywcy będą mogli od razu porównać. Dla wystawców to okazja do praktycznego zaprezentowania produktów oraz bezpośredniej rozmowy z klientem.

Nowościami w tegorocznym Modelowym Sklepie będą: stoisko samoobsługowe z kawą i miejscem do odpoczynku, punkt „food to go”, regały systemowe i ekspozytory dla wybranych produktów oraz usługi komplementarne, tj. Lotto, punkt dystrybucji paczek i kart podarunkowych. W Modelowym Sklepie zaprezentowane będą także najnowsze systemy fiskalne, ważące, systemy płatności, zabezpieczeń, analizy ruchu, POS oraz rozwiązania oświetleniowe. Modelowy Sklep to również okazja do przyjrzenia się najnowszym światowym trendom w projektowaniu powierzchni handlowych. Autorka projektu, Ewa Gawroniak-Olejniczak z firmy Ego-Studio, podkreśla, że w tegorocznej aranżacji zostaną wykorzystane naturalne materiały wykończeniowe. Odpowiednio połączone z innymi elementami wystroju, np. oświetleniem i grafiką, pomogą stworzyć atmosferę sprzyjającą zakupom. – W Modelowym Sklepie pokażemy jak ważne jest pierwsze wrażenie przy wejściu oraz jak poprzez aranżację sklepu budować pozytywne relacje z klientem. Podpowiemy także jak wyeksponować poszczególne działy w sklepie o małej powierzchni – zachęca projektantka.

  • Konkurs „Innowacje Handlu 2014”

Targom RetailShow towarzyszy konkurs „Innowacje Handlu 2014”. Wyłoni on najlepsze urządzenia, produkty i usługi w 11 kategoriach: systemy i technologie IT; projekty i wyposażenie wnętrz sklepowych; oświetlenie, kasy fiskalne i wagi; drukarki, skanery, kolektory, POS; programy lojalnościowe; e-commerce & mobile; ochrona i systemy zabezpieczeń; systemy marketingowe, POS i digital signage; systemy franczyzowe dla handlu oraz logistyka i magazyn. Laureaci będą mogli posługiwać się logotypem „Innowacja Handlu 2014”, a także dokonać prezentacji nagrodzonych produktów podczas Retail Innovations Theatre, który odbędzie się drugiego dnia targów. Firmy zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać się do 30 września br.

V Targi RetailShow odbędą się w dniach 19-20 listopada 2014 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska Sp. z o.o. Sp. k. Wstęp na targi jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej lub w recepcji w dniu targów.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe