

Od lewej Tomasz Kollat, kierownik referatu ds. ekonomiczno-politycznych z małżonką, Piotr Iwaszkiewicz, Ambasador RP w Uzbekistanie, Artur Borowiecki, Tubądzin
TUBĄDZIN W UZBEKISTNIE UMACNIA POZYCJĘ NA RYNKACH WSCHODNICH
Grupa Tubądzin nieustannie poszerza zakres swoich działań. Eksportuje płytki ceramiczne do około 60 krajów na całym świecie, a jej obecność w Azji Centralnej towarzyszy głębokim przemianom architektonicznym i gospodarczym, którym podlegają stolice regionu.
Grupa Tubądzin doskonale wpisuje swoją ofertę w dynamiczny rozwój postradzieckich państw, które wraz ze zmianami ustrojowymi na początku lat 90. zaczęły tworzyć własne strategie promocji „marki narodowej”. Proces ten szczególnie widoczny jest w krajach środkowej Azji, w tym w Kazachstanie i Uzbekistanie. Kraje te, dzięki zaangażowaniu agend rządowych i prywatnych biznesów zagospodarowują coraz to większe obszary przestrzeni miejskich do tworzenia nowoczesnych centrów biznesowych, czyniąc z nich emblematy postępu, nowoczesności i rozkwitającej przedsiębiorczości.
Grupa Tubądzin jest świadkiem i aktywnym partnerem tego rozwoju, nieustannie wzmacniając swoją obecność na tamtejszych rynkach.
Głębokie przemiany miejskie objęły np. Astanę w Kazachstanie (w którym Tubądzin w czerwcu otworzył nowy salon firmowy), promowaną jako „Miasto Przyszłości” oraz Taszkent, którego centrum w 2017 r. zaczęto przekształcać się w prężnie działające Taszkent City International Business Center.
Stolica, podlegająca głębokim przekształceniom architektonicznym ma pokazać przemianę Uzbekistanu w kraj zainteresowany reformami politycznymi, inwestycjami gospodarczymi, a także przyjaznymi stosunkami z resztą świata. Taszkent City to kompleks ekskluzywnych hoteli, biurowców oraz apartamentów mieszkalnych na 80 hektarach miasta.
Osobiste podtrzymywanie relacji z lokalnymi partnerami biznesowymi i budowanie ich zaufania jest jednym z priorytetów Grupy Tubądzin. Dlatego 12 listopada, świętując rocznicę uzyskania Niepodległości przez Polskę, Grupa Tubądzin była partnerem uroczystego spotkania zorganizowanego przez Ambasadę Polską w Taszkiencie, gdzie prezentowała także swoje kolekcje przeznaczone pod inwestycje. Wydarzenie odbyło się w Hotelu Hyyat, a udział w nim wzięli przedstawiciele rządu Uzbekistanu, wojska oraz lokalni przedsiębiorcy. Gościem głównym spotkania był Minister Innowacyjnego Rozwoju Republiki Uzbekistanu Ibrahim Abdurahmonov. Towarzyszył mu dyrektor Izby Handlowej Adham Ikramov, a także pracownicy Ministerstwa Inwestycji i Handlu Zagranicznego.
Grupę Tubądzin reprezentował Artur Borowiecki, Area Export Manager, którego współpraca z Uzbekistanem obejmuje już prawie dekadę.
„Nasza obecność na rynkach centralnej Azji jest koniecznością. Zapotrzebowanie na płytki ceramiczne najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie powoduje, że otwieramy kolejne salony i nawiązujemy współpracę z lokalnym biznesem i władzami, które w Uzbekistanie kładą obecnie ogromny nacisk na rozwój przedsiębiorczości. Taszkent City to właśnie symbol otwartości obecnej administracji na społeczność międzynarodową i międzynarodowy biznes. Ze względu na ogromne inwestycje w mieście Ceramika Tubądzin jest silnie obecna w stolicy Uzbekistanu ze swoją ofertą industrialną. Płytki wielkoformatowe, których Tubądzin jest pierwszym i największym polskim producentem są niezwykle pożądane w przestrzeniach biurowych, loftach, hotelach itp. Dlatego kolekcje Urban Space oraz Industrio cieszą się niezwykłym powodzeniem na lokalnym rynku” – mówi Artur Borowiecki.
Podczas wydarzenia goście nie tylko prowadzili rozmowy biznesowe, ale też dyskutowali o wspólnej historii, przy okazji prezentacji filmu o grupie uzbeckich motocyklistów i ich wyprawie do Polskiego Cmentarza Wojskowego w G’uzor – największej polskiej nekropolii wojennej w Uzbekistnie, na której pochowano żołnierzy należących do Armii Andersa oraz towarzyszącą im polską ludność cywilną, zmarłą na tym terenie.
Gości osobiście podejmował Ambasador RP w Uzbekistanie, Piotr Iwaszkiewicz.
Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.
Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Truck Care rusza z nową ofertą na ciągniki MAN TGX
2026.06.30Granice wracają do handlu. Dlaczego dziś o sukcesie w eksporcie decyduje nie tylko logistyka
2026.06.30Przestępstwo w zasięgu kamery. Integracja monitoringu coraz ważniejsza dla bezpieczeństwa miast
2026.06.293 euro, które zmieni e-commerce. Tanie paczki z Chin na celowniku UE
2026.06.29Europa nie wygra wyścigu o magazyny energii samą skalą. Musi wygrać jakością integracji z siecią
2026.06.29Ponad co ósmy system ESS z nieprawidłowościami krytycznymi dla bezpieczeństwa. SMA wskazuje, gdzie zaczyna się niezawodność projektu
2026.06.29Alides Polska zajmuje strategiczną pozycję na Żoliborzu pod realizację nowego flagowego projektu
2026.06.29Bogi Gabrovic dołącza do Peakside, aby wspierać realizację akwizycji w Polsce
2026.06.29Olivia Centre wprowadza na rynek nową markę: Olivia Rent
2026.06.29





