informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Unii Lubelskiej Vita – nowa inwestycja Develii w poznańskim Nowym Mieście
Unii Lubelskiej Vita

Unii Lubelskiej Vita – nowa inwestycja Develii w poznańskim Nowym Mieście

Nieruchomości / 2024.05.09

Develia rozpoczęła sprzedaż i budowę inwestycji Unii Lubelskiej Vita w Poznaniu. Na Starołęce w dzielnicy Nowe Miasto powstanie 285 mieszkań o metrażach od 26 do 88 m kw. Ich ukończenie przewidywane jest na pierwszy kwartał 2026 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. K.

Unii Lubelskiej Vita wyróżnia się ciekawą, modernistyczną architekturą autorstwa pracowni DEMENTI Sp. z o.o. Sp. k. – część lokali znajdzie się w wysokiej, 13 piętrowej wieży, górującej nad 8-piętrową główną bryłą inwestycji. Wszystkie mieszkania – od kawalerek po 4-pokojowe - będą posiadać balkony, loggie lub ogródki. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery. Zakupy będzie można zrobić w sklepach, które powstaną w powierzchniach komercyjnych na parterze budynku.

Deweloper zaplanował również atrakcyjną aranżację powierzchni zewnętrznych osiedla – powstanie m.in. rozbudowana strefa rekreacyjna z placem zabaw dla najmłodszych i specjalnymi instalacjami dla starszych mieszkańców oraz liczne stojaki na rowery. Tereny wokół budynku zostaną zagospodarowane starannie zaprojektowaną zielenią i nasadzeniami.

Starołęka w dzielnicy Nowe Miasto to rejon Poznania, który w ostatnich latach jest areną dynamicznych zmian. Dawną zabudowę przemysłową zastępują nowoczesne osiedla mieszkaniowe, rozbudowywana i unowocześniana jest komunikacja publiczna. Jesteśmy przekonani, że Unii Lubelskiej Vita spotka się z ciepłym przyjęciem kupujących także dlatego, że ceny zaczynają się już od 10 300 zł za metr kwadratowy – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Poznańskie Nowe Miasto skrywa ogromny potencjał, powstaje tam coraz więcej inwestycji. Bardzo cieszę się, że jedną z nich będziemy mogli zrealizować we współpracy z tak profesjonalnym deweloperem, jak Develia S.A. To nasza kolejna współpraca w krótkim czasie, dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem. Jestem pewna, że nasze 48-letnie doświadczenie w budownictwie spełni najwyższe oczekiwania inwestora - powiedziała Katarzyna Kalk, Dyrektor Operacyjny firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

Wraz z budową nowych osiedli infrastruktura lokalna Starołęki stale się poprawia – cały czas przybywa tu sklepów, punktów usługowych, placówek edukacyjnych i ochrony zdrowia. Dobrą komunikację inwestycji z centrum zapewnia sąsiedztwo nowowybudowanej pętli tramwajowej, dzięki której do poznańskiej starówki i Dworca Głównego można dojechać w zaledwie 20 minut. W zasięgu 10-minutowej jazdy autem znajdują się 4 centra handlowe oraz uczelnie wyższe, dzięki czemu zakup mieszkania w Unii Lubelskiej Vita może być atrakcyjną opcją inwestycyjną. Podobny dystans dzieli inwestycję od terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Maltańskim, nadbrzeży Warty  oraz popularnego wśród poznanian Lasu Dębińskiego.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe