

UST-M współpracuje z Politechniką Warszawską
Rozwój nowoczesnych technologii i globalny postęp wymuszają wdrażanie optymalnych rozwiązań, kompleksowo stawiających czoło wymaganiom dzisiejszych czasów. W dobie konkurencji i wolnego rynku zwyciężają ci, którzy umiejętnie optymalizują sprzedaż, wdrażają innowacje i poszukują obszarów biznesowego i cywilizacyjnego postępu. Nie bez przyczyny coraz bliższe związki biznesu z nauką stają się faktem, powodując zacieranie się różnic między teoretykami a praktykami.
Dla firm współpraca z ośrodkami naukowymi staje się bardzo ważnym elementem ich działalności. Z jednej strony pozwala na lepsze dostosowanie oferty edukacyjnej uczelni do wymogów rynku. Z drugiej zaś daje możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń pomiędzy z pozoru dwoma odległymi od siebie światami. Wydział Inżynierii Materiałowej, Współpraca owocuje zatem zarówno zapleczem merytorycznym, które pomaga materiałowym i praktycznym wsparciem polskiej nauki.
- Synergia teorii z praktyką
Właśnie dlatego firma UST-M z Tomaszowa Mazowieckiego podjęła współpracę z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. – Wydział został utworzony w 1991 roku, jednak pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej zajmowali się innowacyjnymi materiałami już od 1975 roku, jeszcze w ramach Instytutu Inżynierii Materiałowej. Obecnie Wydział liczy cztery prężnie działające zakłady – Inżynierii Powierzchni, Materiałów Konstrukcyjnych i Funkcjonalnych, Projektowania Materiałów oraz Zakład Materiałów Ceramicznych i Polimerowych. To właśnie zespół tego zakładu podjął współpracę z firmą UST-M.
Naukowcy dostarczą jej wyniki swoich badań, co może stanowić impuls do tworzenia kolejnych, innowacyjnych produktów. Jest to również okazja do nadania nowych kierunków rozwoju całej branży i sygnał dla innych firm, mających dotychczas dylemat przed wejściem w podobną współpracę. – Nasza firma działa już na rynku od blisko 10 lat, zależy nam na tym, żeby stale się rozwijać. Współpraca z renomowanym ośrodkiem naukowym to w pewnym sensie naturalny etap rozwoju naszych produktów i usług. Zależy nam szczególnie na rzetelnych badaniach i ekspertyzach, których dostarczą nam pracownicy Politechniki Warszawskiej. Współpraca ta jest nie bez znaczenia także w aspekcie wizerunkowym – większość osób darzy dużym zaufaniem świat nauki. Liczymy, że krok w tym kierunku zwiększy naszą konkurencyjność, także na rynku europejskim – tłumaczy Urszula Czechowicz-Górna, Prezes Zarządy firmy UST-M.
źródło: ust-m/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Elastyczność - słowo klucz rynku biurowego
2026.05.27Transport i logistyka hamują. Barometr EFL najniższy od ponad pięciu lat, nowych zamówień niemal nie ma
2026.05.27Dzień Dziecka z KittyBellą w G City Targówek – spotkanie z influencerką i rodzinne atrakcje
2026.05.26Pierwsze takie wydarzenie w Polsce. G City Promenada zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka z ekipą SmileSlow
2026.05.25Tu liczy się nie tylko adres. Dlaczego sąsiedztwo znów staje się ważne?
2026.05.25Dzień Dziecka w CH Focus: bajkowe atrakcje dla najmłodszych i kiermasz winyli dla całej rodziny
2026.05.25Kolorowy Dzień Dziecka - Powrót do lat 90. w G City Biała. Retro weekend pełen kultowych gier i wspomnień
2026.05.25Flovi otwiera drogę do elastycznych zleceń za kierownicą
2026.05.22EFL we współpracy z ING Bankiem Śląskim przeprowadził emisję obligacji o wartości 250 mln zł
2026.05.20





