informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Volkswagen Bank stawia na digitalizację i wprowadza nowe ułatwienia dla klientów

Volkswagen Bank stawia na digitalizację i wprowadza nowe ułatwienia dla klientów

Finanse / 2024.02.15

Volkswagen Bank poinformował o wdrożeniu kolejnych funkcjonalności dla swoich klientów, które sprawią, że korzystanie z bankowości na co dzień będzie wygodniejsze i bardziej komfortowe. Chodzi o płatności mobilne telefonem, zegarkiem i opaską, a także możliwość zdalnego otwierania rachunku dla osób indywidualnych i jednoosobowych działalności gospodarczych.

Volkswagen Bank (dostarczający usługi bankowe w ramach Volkswagen Financial Services) wprowadził do oferty dwie nowości. Pierwszą z nich jest udostępnienie klientom płatności mobilnych za pośrednictwem telefonu, zegarka lub opaski na rękę. Druga to możliwość otwarcia rachunku w sposób zdalny. Oba rozwiązania doskonale wpisują się w strategię Volkswagen Banku, który dąży do pełnej digitalizacji swoich usług.

Digitalizacja usług jest dla nas priorytetem, konsekwentnie wprowadzamy i rozwijamy narzędzia, które sprawiają, że korzystanie z naszych usług jest bezpieczne i wygodne. Płatności z użyciem portfela cyfrowego oraz zdalne otwieranie rachunku to nowości, które ułatwią dołączenie do grona naszych klientów i skorzystanie z bardzo atrakcyjnej oferty oszczędnościowej i transakcyjnej – mówi Marek Sołtysiak, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

W przypadku płatności mobilnych Volkswagen Bank oferuje możliwość zapisania swojej karty Visa w następujących portfelach cyfrowych: Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz Xiaomi Pay. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci Volkswagen Bank mogą wygodnie zapłacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, a także wypłacić gotówkę z bankomatów, które honorują wypłaty zbliżeniowe.

Drugą ze wspomnianych nowości jest opcja zdalnego otwarcia rachunku. Rozwiązanie to Volkswagen Bank kieruje do klientów indywidualnych i jednoosobowych działalności gospodarczych. Zdalnie można otworzyć następujące rachunki bankowe:

  1. Konto osobiste e-Direct – konto rozliczeniowo-oszczędnościowe, które zapewnia funkcjonalną obsługę transakcji finansowych dzięki karcie płatniczej oraz systemowi bankowości elektronicznej,
  2. Plus Konto oszczędnościowe – wygodny sposób na oszczędzanie z elastycznym dostępem do środków zgromadzonych na rachunku i z możliwością ich wypłaty bez utraty naliczonych odsetek,
  3. Plus Konto Biznes – konto firmowe dla jednoosobowych działalności gospodarczych z kartą płatniczą Visa, które pozwala w łatwy sposób prowadzić rozliczenia działalności firmy.

Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe i indywidualne, lokaty, karty bankowe Visa, kredyty samochodowe i gotówkowe. Klienci indywidualni banku mogą bezpłatnie wypłacać środki z bankomatów Planet Cash oraz korzystać z wyróżniającej się oferty lokat terminowych. Wybierając Pakiet Złoty, mogą również bezpłatnie wypłacać środki z bankomatów w kraju oraz Europie i nie zapłacą prowizji za przewalutowanie transakcji kartowych na całym świecie.

Więcej informacji o ofercie Volkswagen Bank można znaleźć na stronie internetowej instytucji.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe