informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Volkswagen Financial Services napędza Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”

Volkswagen Financial Services napędza Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”

CSR / 2023.05.31

Działająca na rzecz zmian w polskim systemie edukacyjnym Fundacja „Instytut Edukacji Pozytywnej” otrzymała istotne wsparcie. Firma Volkswagen Financial Services przekazała jej na 12 miesięcy samochód marki Škoda Kodiaq. Dzięki temu fundacja będzie mogła jeszcze efektywniej wykonywać zadania, do których została powołana. W maju – miesiącu świadomości zdrowia psychicznego – obie organizacje zwracają uwagę na temat dbania o dobrostan emocjonalny.

Volkswagen Financial Services od wielu lat wspiera liczne społecznie organizacje, dostarczając mobilność i pomagając im w wypełnianiu ich misji. Teraz do tego grona dołączyła Fundacja „Instytut Edukacji Pozytywnej”. W maju firma VW FS przekazała jej nowoczesne auto marki Škoda Kodiaq. Fundacja będzie mogła korzystać z pojazdu przez najbliższy rok. W ramach nawiązanej współpracy ma też zagwarantowane ubezpieczenie auta, przeglądy okresowe oraz wymianę opon.

– Cieszę się i jestem dumny, że możemy wspomóc Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej” tak, jak potrafimy najlepiej, czyli dostarczając mobilność. Przekazując samochód Škoda Kodiaq, pragniemy przyczyniać się do jeszcze szybszej zmiany w obszarach edukacji, w których jest to konieczne. Wiemy, że z pomocy „Instytutu Edukacji Pozytywnej” korzystają placówki z całej Polski, dlatego możliwość bezpiecznej podróży jest tym bardziej potrzebna – mówi Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Volkswagen Financial Services zapewnia, że w przypadku większego wyjazdu fundacja może liczyć na dodatkowe wsparcie. Gdyby przekazany pojazd Škoda Kodiaq okazał się niewystarczająco pojemny, firma udostępni pochodzące ze swojej floty elektryczne Volkswageny ID. Buzz, w których bagażnik ma pojemność nawet 1121 litrów.

Dla przyszłych pokoleń

Fundacja „Instytut Edukacji Pozytywnej” jest zaangażowana we wdrażanie zmian na każdym etapie systemu edukacyjnego w Polsce. Wspiera szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, społeczności lokalne, ośrodki szkolno-wychowawcze i placówki opiekuńcze, aby kształtować na nowo myślenie o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Działania fundacji mają na celu podniesienie jakości nauki i wychowania, ale także rozwijanie pozytywnych cech osobowości u dzieci. W 2023 roku na stałe obejmuje już wsparciem ponad 4000 placówek w całej Polsce. Żaden obszar, ani pod względem tematycznym, ani geograficznym, nie ogranicza działalności fundacji.

– Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie nasza fundacja otrzymała ze strony firmy Volkswagen Financial Services. Maj to dla nas pracowity miesiąc, w którym jeszcze bardziej skupiamy się sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym. Placówki, które wspieramy, są nierzadko oddalone od siebie o setki kilometrów, więc możliwość szybkiego i bezpiecznego poruszania się między nimi jest dla nas wręcz kluczowa – dodaje Małgorzata Nowicka, prezeska Fundacji „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

Dzięki współpracy z Volkswagen Financial Services nawet największa liczba kilometrów nie będzie stanowić przeszkody w niesieniu zmian w edukacji. To ze względu na zagwarantowane przeglądy, ubezpieczenie i wymianę opon – każda podróż będzie komfortowa i bezpieczna.

Maj miesiącem świadomości zdrowia psychicznego

Maj to miesiąc poświęcony zdrowiu psychicznemu. Dużo częściej rozmawia się wtedy o tym, jak ważne dla człowieka jest dbanie o swój dobrostan emocjonalny i do czego może prowadzić jego lekceważenie. Powaga i poszanowanie zdrowia psychicznego to jedno z najbardziej aktualnych wyzwań polskiej edukacji. Volkswagen Financial Services, pomagając Fundacji „Instytut Edukacji Pozytywnej” w realizowaniu jej misji, wyciąga pomocną dłoń w stronę każdego, kto potrzebuje wsparcia.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe