informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Volkswagen Financial Services zasadzi 15 tys. drzew w ramach akcji „Kup polisę online – zasadź drzewo”

Volkswagen Financial Services zasadzi 15 tys. drzew w ramach akcji „Kup polisę online – zasadź drzewo”

CSR / 2023.10.03

Volkswagen Financial Services wspólnie z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych zapraszają do udziału w akcji, która ma na celu ochronę środowiska naturalnego. Firma zobowiązała się do posadzenia lasu o powierzchni 2,5 ha, który docelowo będzie mógł zaspokoić potrzebę tlenu dla ponad 6 tys. ludzi.

Volkswagen Financial Services ogłosił, że zamierza zasadzić 15 tys. drzew, które wyrosną i stworzą 2,5 ha prawdziwego lasu. Będzie to możliwe dzięki współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych. VW FS zobowiązał się do posadzenia 1 drzewa za każdą zakupioną polisę online, stąd nazwa akcji, która brzmi: „Kup polisę online – zasadź swoje drzewo”.

Wspólnie z ekspertami PZZL wytypowano gatunki (m.in. jodły, buki i jawory), które nie tylko zwiększą różnorodność biologiczną środowiska, ale także przyczynią się do ochrony przyrody. Co ważne, obszar 2,5 ha lasu po uzyskaniu odpowiedniego wieku, ok. 15 lat – jak wyliczyli specjaliści z PZZL – będzie mógł „wyprodukować” ok. 1 700 kg tlenu dziennie. To wystarczy, aby zaspokoić dzienną potrzebę tego pierwiastka dla ponad 6 tys. ludzi. Las będzie pełnił funkcję producenta tlenu co najmniej przez kolejne 70 lat. Wszystkie drzewa posadzone zostaną w miejscowości Komańcza położonej na południu kraju w cichym i spokojnym zakątku Bieszczadów.

Ważne jest, abyśmy pielęgnowali i chronili nasze lasy oraz aktywnie dążyli do zalesiania nowych terenów. Dlatego z radością ogłaszamy rozpoczęcie naszej proekologicznej inicjatywy. Cieszę się, że w ten bardzo konkretny sposób promujemy ochronę przyrody oraz redukcję emisji CO2. Jest to realny wkład w ochronę naszego środowiska naturalnego. Liczę na to, że inicjatywa zwróci uwagę przedstawicieli firm. Jestem przekonana, że możliwe jest osiągnięcie równowagi między rozwojem gospodarczym, celami biznesowymi a ochroną przyrody. Zachęcam innych, aby dołączyli do naszej misji i podejmowali podobne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – mówi Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem Volkswagen Financial Services.

Cieszymy się z partnerstwa z Volkswagen Financial Services w akcji „Kup Polisę Online – Zasadź Drzewo”. Wspólnie dążymy do zalesiania obszarów i ochrony środowiska naturalnego. Nasze lasy są niezwykle cenne dla bioróżnorodności jako źródło tlenu oraz jako naturalny regulator klimatu. To doskonała okazja, aby wspierać zrównoważony rozwój i dbać o nasze lasy. Wierzymy, że nasza wspólna praca przyniesie pozytywne efekty dla przyrody i społeczeństwa – dodaje Adam Dominiecki, Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych.

„Leśne” inicjatywy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services od lipca 2022 roku jest partnerem fundacji Las Na Zawsze. Firma na 2 lata udostępniła organizacji samochód marki Škoda. Pojazd wspiera Fundację w realizacji działań statutowych, do których należy m.in. wspomaganie regeneracji lasów.

W marcu 2023 roku VW FS został oficjalnym patronem lasu o pow. 1,5 ha, położonego w miejscowości Klwów na Mazowszu, złożonego z lokalnych gatunków drzew, krzewów, roślin runa leśnego i grzybów. Co ciekawe, las ten powstał dzięki sprawnej i zespołowej współpracy kilkudziesięciu wolontariuszy firmy, którzy stawili się na miejscu. Idea była szczytna: odbudowa i podtrzymanie na tym terenie naturalnego stanu ekosystemu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe