informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
W służbie rozwoju - nowy projekt edukacyjny firmy Baumit

W służbie rozwoju - nowy projekt edukacyjny firmy Baumit

CSR / 2016.12.19

Coraz silniejsza konkurencja sprawia, że wykonawcy muszą stawiać czoła coraz większym wymaganiom inwestorów w zakresie czasu i jakości realizowanych prac. Dostrzegając to cieszący się autorytetem w branży, producent chemii budowlanej zainaugurował program szkoleniowy „Akademia Baumit”, skierowany do firm ogólnobudowlanych, remontowych, podłogowych oraz tynkarskich, a także pracowników hurtowni.

Ideą projektu jest dzielenie się z wykonawcami fachową wiedzą o nowoczesnych materiałach usprawniających i skracających proces budowlany, a także ciekawych rozwiązaniach, których stosowanie pozwala odpowiadać na oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów, a przy tym budować przewagę konkurencyjną. Formuła organizowanych szkoleń nawiązuje do słynnej tezy Konfucjusza, który już ok. 2,5 tys. lat temu głosił: „słucham i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem”. Toteż nieocenionym elementem spotkań z Trenerami Akademii Baumit jest pokaz aplikacji prezentowanych produktów, odbywający się przy aktywnym udziale uczestników szkolenia.   

Wykonawcy bardzo cenią sobie warsztaty połączone z wiedzą teoretyczną, które później pozwalają im efektywnie stosować zaawansowane technologicznie produkty, a przy tym zaoszczędzić czas swój i inwestora – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

W zależności od potrzeb, wykonawcy mogą rozwijać swoje kompetencje wybierając spośród trzech obszarów tematycznych: Systemy podłogowe, Tynki i farby elewacyjne oraz Tynki i gładzie. Każdy uczestnik zaopatrzony zostaje w komplet przydatnych materiałów dydaktycznych, a ukończenie szkolenia zostaje potwierdzone imiennym certyfikatem, do którego praktycznym dodatkiem jest t-shirt z rysunkiem wykonanym przez Andrzeja Mleczko specjalnie na okoliczność Akademii Baumit.  

Warto zauważyć, że Akademia dla wykonawców to nie pierwsza inicjatywa edukacyjna podejmowana przez znanego producenta chemii budowlanej. Już od wielu lat stałymi odbiorcami szkoleń prowadzonych przez firmę Baumit są także aktywni zawodowo architekci oraz studenci kierunków powiązanych z budownictwem. Podczas spotkań wykwalifikowana kadra trenerów dzieli się swoją wiedzą o materiałach i technologiach, otrzymując w zamian informacje odnoszące się do ich potrzeb i oczekiwań. Tym samym producent może tworzyć nowe i doskonalić już istniejące narzędzia, determinując dalszy rozwój branży budowlanej.

źródło: baumit/ib.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe