informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Warsztaty dla dzieci w ramach wystawy Plany na Przyszłość LAB
Plany na Przyszłość LAB

Warsztaty dla dzieci w ramach wystawy Plany na Przyszłość LAB

Wydarzenia / 2022.07.20

Wystawa Plany na Przyszłość cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników architektury. Tegoroczna edycja została zrealizowana pod hasłem „Architektura wobec kryzysu”, a jej organizatorzy postanowili poszerzyć dotąd przyjętą formułę o wątek dialogu: pomiędzy odbiorcą i projektantem, projektem, miejscem i kontekstem czasów. Już w tę sobotę w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury wystartują również bezpłatne warsztaty dla najmłodszych.

Na wystawie Plany na przyszłość LAB można zobaczyć ponad 60 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych etc. z 45 pracowni architektonicznych. Dzięki Planom warszawiacy mogą zobaczyć, jak zmieni się stolica w najbliższych latach. Oprócz tego w ZODIAKU będzie można zobaczyć 19 najciekawszych prac dyplomowych z wydziałów architektury Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Mając na względzie to, że mówimy o Planach na przyszłość, głos najmłodszego pokolenia architektów jest niezwykle cenny i warty uwagi.

Jak będzie wyglądać Warszawa w przyszłości? Czy będzie bardziej betonowa, czy zielona? Chcąc promować ekologiczne wartości w postrzeganiu współczesnej architektury i przestrzeni miejskiej, organizatorzy postanowili skierować swój przekaz także do jej najmłodszych odbiorców.

23 lipca w godzinach 12:00 – 14:00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury wystartują warsztaty pt. „Będzie zielono!” Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w zajęciach, na których nauczą się przygotowywać bomby kwietne. Warsztaty będą przygotowane rotacyjnie, tak, aby chętni mogli w czasie ich trwania dołączyć do wspólnej zabawy. Pociechy będą również mogły dowiedzieć się więcej o kwiatach i zieleni w miastach.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Zachara we współpracy z Katarzyną Sałbut i Arturem Woszem. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane!

Wystawę Plany na Przyszłość LAB będzie można oglądać do 7 sierpnia. Pełen harmonogram wydarzeń towarzyszących dostępny jest na  https://pawilonzodiak.pl/nadchodzace/.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe