informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wavin zaprezentował swoje produkty na targach ISH

Wavin zaprezentował swoje produkty na targach ISH

Wydarzenia / 2023.03.23

Organizatorzy tegorocznych, największych targów branży instalacyjno-sanitarnej – ISH we Frankfurcie nad Menem – w dniach 13–17 marca gościli wystawców i zwiedzających z całego świata. Na targach obecna była także firma Wavin, która zaprezentowała swoje produkty i rozwiązania wykorzystywane zarówno lokalnie, jak i globalnie – w tym nowości, takie jak system Wavin Tigris MX. Oprócz systemów hydraulicznych Wavin zaprezentował również swoje rozwiązania ICS (Indoor Climate Solutions) – wspierające optymalny klimat wewnątrz budynków.

Woda, ciepło, powietrze – Wavin na targach ISH

Frankfurckie targi ISH to ważne wydarzenie w branży instalacyjno-sanitarnej i jednocześnie największa międzynarodowa impreza, która gości producentów i dostawców systemowych rozwiązań z zakresu: instalacji sanitarnych, klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Wystawcy prezentują m.in. produkty i nowatorskie rozwiązania techniki cieplnej oparte na ekologicznych i energooszczędnych technologiach, np. nowoczesne systemy ogrzewania oraz systemy klimatyzacyjno-wentylacyjne, które umożliwiają wykorzystanie energii odnawialnej.

Targi ISH 2023 we Frankfurcie nad Menem to wydarzenie skupiające m.in. producentów rozwiązań przeznaczonych do dostarczania wody, ciepła i odpowiedniej jakości powietrza – zarówno do budynków jednorodzinnych, jak i dużych obiektów komercyjnych bądź publicznych. Frankfurckie targi to także okazja do poznania innowacji, które: pomagają chronić klimat, dają możliwość odpowiedzialnego i efektywnego korzystania z zasobów naturalnych, tworzą komfortowe i zdrowe warunki wewnątrz budynków.

Hasło przewodnie tegorocznych targów ISH – Rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości – jest bliskie marce Wavin, której głównym celem jest budowanie zdrowego, zrównoważonego środowiska. Dlatego na tegorocznych targach Wavin zaprezentował swoje produkty i rozwiązania w zakresie: instalacji wodno-sanitarnych (w tym nowy system Tigris MX), odwadniania podciśnieniowego, ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz rekuperacji (Wavin Sentio, Wavin Ventiza).

Wavin Tigris MX – mistrz przepływu na targach ISH

Wavin Tigris MX to nowość prezentowana podczas targów ISH, która uzupełnia ofertę Wavin o system zaprasowywania osiowego. Seria Tigris MX, która składa się z prostej w montażu, znanej już instalatorom rury Wavin Tigris PE-Xc/Al/PE oraz z nowej generacji mosiężnych kształtek i tulei zaciskowych, wyznacza nowe granice optymalnego funkcjonowania instalacji wodociągowej, ponieważ umożliwia zmniejszenie strat ciśnienia nawet o jedną trzecią. Nowa seria Tigris MX opiera się na dużej średnicy wewnętrznej rury Wavin oraz na technice zaprasowywania osiowego, dzięki czemu jest rozwiązaniem optymalnym i minimalizującym straty ciśnienia. Nowe kształtki Tigris MX sprawiają, że instalator może korzystać z rur Wavin o mniejszej średnicy bez obawy o stratę maksymalnego przepływu wody, co w efekcie może wpłynąć na podwyższenie parametrów i obniżenie kosztów całej inwestycji. Technologia Wavin zapewnia kompatybilność wszystkich elementów systemu – umożliwia połączenie kilku produktów Wavin w jednej instalacji. Instalatorzy, którzy nie mieli okazji zobaczyć systemu Tigris MX na targach ISH, mogą zamówić bezpłatną próbkę na stronie producenta.

Wavin Sentio – komfort cieplny pod kontrolą

Na targowym stanowisku Wavin, oprócz Tigris MX, zwiedzający mogli poznać także system ogrzewania podłogowego i chłodzenia płaszczyznowego marki Wavin oraz inteligentny system sterowania Sentio. Wydajność systemu ogrzewania i chłodzenia w dużej mierze zależy od systemu sterowania, dlatego Sentio stanowi kompletne rozwiązanie do kontroli klimatu wewnętrznego w budynku – osobno reguluje temperaturę każdego pomieszczenia, dzięki czemu zapewnia komfortowe warunki cieplne przy jednoczesnym oszczędzaniu energii (nawet do 21%). Centrala sterująca Sentio może sterować zarówno systemem ogrzewania w budynku, jak i systemem chłodzenia – w połączeniu z termostatami i/lub czujnikami znajdującymi się w pomieszczeniach. Za pomocą jednostki Wavin Sentio można sterować nawet ośmioma pomieszczeniami, w których znajduje się kilka termostatów lub czujników (centrala sterująca Sentio obsługuje do 24 termostatów/czujników). Dostarczane przez nie wartości – takie jak: temperatura, wilgotność powietrza i ewentualnie temperatura podłogi – są przesyłane do jednostki. Użytkownik, za pośrednictwem aplikacji Wavin Sentio lub termostatów pokojowych, może szybko i łatwo ustawić temperaturę oraz sprawdzić jej parametry dla wszystkich pomieszczeń (istnieje możliwość zastosowania dodatkowej jednostki rozszerzającej Wavin, która pozwala sterować kolejnymi ośmioma pomieszczeniami). Natomiast, jeśli nie wszystkie pomieszczenia są wyposażone w ogrzewanie podłogowe, wówczas system Wavin wypełnia tę lukę dzięki inteligentnemu, grzejnikowemu zaworowi termostatycznemu Sentio.

Wavin Ventiza – energooszczędna rekuperacja

Wavin na frankfurckich targach zaprezentował również rozwiązanie poprawiające jakość powietrza wewnątrz budynków. Zwiedzający targi mogli zatem zobaczyć system rekuperacji i wentylacji Ventiza – służący do kontrolowanej wymiany powietrza połączonej z odzyskiem ciepła. Wavin Ventiza odprowadza zużyte powietrze na zewnątrz, a jednocześnie odbiera z niego i magazynuje energię cieplną. Świeże powietrze z zewnątrz jest filtrowane i ogrzewane przez wymiennik ciepła, a następnie nawiewane do pomieszczeń. Rekuperacja z odzyskiem ciepła, w porównaniu z wentylacją uderzeniową, umożliwia oszczędzanie energii przy jednoczesnej, szybkiej wymianie powietrza (w czasie krótszym niż godzina w pomieszczeniu o powierzchni ok. 20 m2). Wymiana powietrza odbywa się bez wychładzania pomieszczeń i bez konieczności ich ponownego, energochłonnego dogrzewania, z zachowaniem komfortu cieplnego domowników.

Wavin Ventiza pozwala kontrolować przepływ powietrza (użytkownik ma do dyspozycji 4 prędkości wymiany powietrza) w trybie ustawień ręcznych lub w trybie automatycznym, który wykorzystuje zintegrowane czujniki, np. wilgotności powietrza. Dzięki temu na przykład w trybie nocnym przepływ powietrza może być wolniejszy. Ventiza umożliwia wspólne i proste sterowanie nawet 16 jednostkami systemu (poszczególne jednostki można połączyć ze sobą dzięki magistrali) za pomocą jednego pilota. System idealnie sprawdza się w remontowanych obiektach, w których – np. ze względu na ograniczoną przestrzeń – nie można zastosować centralnej wentylacji. Instalacja urządzenia jest szybka: wystarczy otwór w ścianie o średnicy 160 mm i podłączenie do prądu (220 V).

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe