informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
WD finalizuje przejęcie Hitachi Global StorageTechnologies

WD finalizuje przejęcie Hitachi Global StorageTechnologies

Technologie / 2012.03.09

Western Digital poinformowało o pomyślnym zakończeniu przejęcia firmy Viviti Technologies Ltd. (dawniej Hitachi Global Storage Technologies), która z dniem 8 marca 2012 r. stała się własnością WD za sumę 3,9 miliarda USD w gotówce i 25 milionów udziałów w akcjach zwykłych WDC o wartości ok 0,9 miliarda USD. W wyniku tej transakcji firma Hitachi posiada obecnie 10 procent udziałów w akcjach WD pozostających w obrocie rynkowym, a tym samym ma prawo do umieszczenia dwóch osób w zarządzie firmy WD.

Podmioty WD Technologies (WD) i HGST będą funkcjonować jako spółki zależne należące w całości do firmy WD. Łączny dochód obu tych spółek w 2011 r. wynosił 15 miliardów USD. John Coyne, obecny dyrektor generalny, pozostanie na czele nowej firmy WD, natomiast Steve Milligan będzie pełnić funkcję prezesa. Stanowiska dyrektorów generalnych ds. operacyjnych i finansowych obejmą odpowiednio Tim Leyden i Wolfgang Nickl.

[[[zdjecie,5893,prawa]]] „Zakończenie przejęcia jest wielką chwilą w 42-letniej historii naszej firmy”, twierdzi Coyne. „Wierzymy, że możliwości dwóch prężnie rozwijających się spółek i najbardziej utalentowanych ludzi w branży zaowocują wielkimi osiągnięciami. WD stanie się wiodącym dostawcą rozwiązań pamięci masowej z największą bazą technologiczną, najbogatszą ofertą produktów i najlepszymi procesami produkcyjnymi. Działalność nowej firmy będzie prowadzona według modelu wielomarkowego, który sprawdza się w innych brażach - oba podmioty zależne będą wciąż konkurować na rynku z własnymi produktami i markami, dzieląc jedynie chęć do zaspokojenia potrzeb klienta, tworzenia wartościowych produktów, zachowania stałej opłacalności i dalszego rozwoju.”

Według niedawno zaktualizowanej prognozy firmy IDC dla rynku dysków twardych, złożona stopa wzrostu rocznego tej branży będzie wynosić 8,6 procenta rocznie między 2011 r. a 2016 r. „Popyt na urządzenia cyfrowej pamięci masowej wciąż rośnie, gdyż cyfrowe treści zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów i firm”, twierdzi John Rydning, wiceprzewodniczący ds. badań nad rynkiem dysków twardych i półprzewodnikowych w firmie IDC. „Urządzenia przenośne, infrastruktury chmur, działalność społecznościowa i wielkoskalowa analiza danych napędzają popyt na cyfrowe materiały w nowych formatach i nowych segmentach rynku, który skutkuje zwiększonym zapotrzebowaniem na coraz bardziej zróżnicowane produkty i technologie pamięci masowej.”

„Dzięki znacznie zwiększonej bazie klientów i zwiększonym zasobom, firma WD w nowej formie może z powodzeniem wykorzystać możliwość rozwoju na rynku magazynowania treści cyfrowych”, twierdzi Coyne. „Zdobyliśmy duży udział w tradycyjnym rynku dla przedsiębiorstw, znacznie rozwinęliśmy się w najszybciej rozwijających się segmentach rynku - infrastrukturach chmury i urządzeniach mobilnych - a także zwiększyliśmy możliwości spełniania nowych potrzeb rynkowych, takich jak dyski SSD dla przedsiębiorstw, rozwiązania pamięci masowej dla małych firm, dyski twarde oraz napędy hybrydowe dla Ultrabooków. W ten sposób jesteśmy w doskonałej pozycji do prowadzenia dalszych pomyślnych działań.”

Część gotówkowa transakcji przejęcia została sfinansowana przez pięcioletnią pożyczkę w wysokości 2,3 miliarda USD, krótkoterminowy kredyt odnawialny na 500 milionów USD oraz kapitał gotówkowy firmy. WD przewiduje, że transakcja natychmiast zwiększy przyrost wpływów z jednej akcji w ujęciu niepodlegającym GAAP, z wyłączeniem wydatków związanych z przejęciem, restrukturyzacją i amortyzacją wartości niematerialnych i prawnych. Firma prognozuje dodatni przepływ gotówki.

źródło: wd/agdrtv24.pl
 

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe