informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
West Real Estate SA wyłącznym Partnerem IX Międzynarodowej Konferencji „Paliwa z Odpadów 2014”

West Real Estate SA wyłącznym Partnerem IX Międzynarodowej Konferencji „Paliwa z Odpadów 2014”

Wydarzenia / 2014.09.08

Jednym z filarów działalności spółki West Real Estate SA jest efektywna gospodarka odpadami. Firma od lat propaguje także ideę termicznej utylizacji, a zespół pod kierownictwem dr. inż. Henryka Karcza, Prezesa WRE SA, opracował innowacyjną technologię spalania surowców w odpowiednio zaprojektowanej instalacji. Firma West Real Estate SA została również wyłącznym Partnerem IX Międzynarodowej Konferencji „Paliwa z Odpadów 2014”, która dotyczyć będzie procesów zagospodarowania odpadów.

IX Międzynarodowa Konferencja „Paliwa z Odpadów 2014” organizowana jest przez Katedrę Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Spotkanie zaplanowane zostało na 19-21 listopada 2014 roku w Szklarskiej Porębie. Uczestnikami konferencji będą specjaliści z dziedziny ochrony środowiska i gospodarki odpadami, reprezentujący krajowe oraz zagraniczne podmioty gospodarcze, administrację państwową i samorządową, a także wiodące ośrodki naukowo-badawcze. Tematyka konferencji obejmie aspekty teoretyczne, jak i analizę konkretnych rozwiązań technologicznych w zakresie energetycznego wykorzystania odpadów, wytwarzania i właściwości paliw formowanych, skojarzonej gospodarki odpadowo-energetycznej, badań właściwości odpadów i produktów powstałych na ich bazie, ekologicznych skutków zagospodarowania odpadów, wykorzystania odpadów w procesach produkcyjnych, a także monitoringu środowiska w aspekcie gospodarki odpadami i prawnych aspektów gospodarki odpadami. „Firma West Real Estate SA już od kilku lat współpracuje z Politechniką Śląską w Gliwicach. Wspólnie działamy na rzecz edukowania społeczeństwa i informowania, jak ważna jest efektywna gospodarka odpadami komunalnymi i jak bardzo potrzebne są metody utylizacji śmieci zalegających na wysypiskach. Konferencja „Paliwa z Odpadów 2014” jest idealną okazją do dyskusji na temat nowoczesnych i - co ważne - przyjaznych środowisku metod spalania śmieci. Posiadamy merytoryczną wiedzę popartą praktyką, którą podczas konferencji podzielimy się z uczestnikami, którzy w większości dysponują wyłącznie wiedzą teoretyczną dotyczącą tego zagadnienia.” – mówi Piotr Pędzik z West Real Estate SA.

Uczestnictwo w konferencji można zgłaszać w terminie do 5 listopada 2014 roku. Więcej informacji na temat konferencji, poruszanej tematyki i warunków uczestnictwa można znaleźć na stronie http://www.waste.polsl.pl.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe