

Właściciel NordGlass - AGC Automotive Europe - przejmuje duński Dan-Glas
W celu dalszej konsolidacji działalności w zakresie wymiany szyb samochodowych AGC Automotive Europe przejęło aktywa dystrybucyjne firmy Dan-Glas. Zakup stanowi uzupełnienie pod względem geograficznym istniejącej sieci dystrybucji NordGlass Danmark.
AGC Automotive Europe z siedzibą w Louvain-la-Neuve w Belgii wchodzi w skład AGC Glass Europe, a ta z kolei jest europejską częścią AGC Group. AGC Group jest jednym z największych światowych dostawców szkła płaskiego wykorzystywanego m.in. w branży motoryzacyjnej. AGC Automotive Europe specjalizuje się w produkcji szyb dla sektora motoryzacyjnego, zarówno dla segmentu pierwotnego, jak i wtórnego.
Zwiększając aktywność w segmencie ARG, czyli rynku wymiany szyb samochodowych w Danii, AGC Automotive Europe przejęła aktywa dystrybucyjne firmy Dan-Glas. Firma Dan-Glas z siedzibą w Viborg była klientem AGC Automotive Europe i specjalizuje się w dystrybucji szyb samochodowych klasy premium. Obroty firmy w 2016 roku wyniosły 2,8 miliona euro. Transakcja weszła w życie w styczniu 2017 roku i nie obejmuje działalności montażowej Dan-Glas.
W roku 2015 AGC Automotive Europe przejęło 100% udziałów w NordGlass sp. z o.o., stając się tym samym jej nowym właścicielem. Pozyskanie istotnego gracza europejskiego rynku przez lidera w branży miało na celu dalszą ekspansję i rozwój koncernu, zarówno w Polsce, jak i na rynkach europejskich.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Cordon Electronics przedłuża najem w MLP Pruszków II
2026.02.26Amest Otwock pozywa Miasto Otwock i jego prezydenta. W grze 320 mln złotych odszkodowania
2026.02.25Grupa Opteamic uzyskuje certyfikat NEN 4400-2 i rozpoczyna działalność w Holandii
2026.02.25Ekstremalne mrozy przetestowały europejskie łańcuchy dostaw
2026.02.25DXC uruchamia globalne wdrożenie Amazon Quick i program wsparcia dla AI na dużą skalę
2026.02.25Biura ponownie w centrum uwagi inwestorów
2026.02.24PUCIO zaprasza do wspólnej zabawy w G City Targówek
2026.02.24Matexi zaprasza na dzień otwarty w gotowej inwestycji Do Wilgi
2026.02.24Szachowy weekend w G City Promenada. Warszawa zagra o tytuł Mistrza Szachownicy
2026.02.23





