

Osiedle Primo etap III
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę III etapu Osiedla Primo w Łodzi
Dnia 29 września br., w Nowym Centrum Łodzi odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kolejnego etapu Osiedla Primo realizowanego przez firmę Profbud. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz lokalnych Urzędu Łodzi na czele z Panią Prezydent Hanną Zdanowską, reprezentanci Generalnego Wykonawcy MALBUD1 oraz osoby z firm współpracujących z deweloperem. Uroczystość symbolicznie przypieczętowała realizację kontynuacji inwestycji, która wzbogaci ul. Tramwajową o kolejne miejsce do życia dla nowych mieszkańców.
W miniony czwartek, 29 września br. na terenie budowy przy ul. Tramwajowej 7/9 firma Profbud wraz z Prezydent Miasta Łodzi Hanną Zdanowską, Wykonawcą inwestycji oraz reprezentantami firm współpracujących z deweloperem potwierdzili realizację kolejnego etapu Osiedla Primo, symbolicznie składając swoje podpisy pod aktem erekcyjnym oraz dokonując uroczystego wmurowania kamienia węgielnego. – Jest to kontynuacja naszej łódzkiej premiery zrealizowanej w 2020 roku powstającej w Nowym Centrum Łodzi. Oczywiście inwestycja będzie nawiązywała do wcześniejszych etapów Osiedla. Nie zapominając również o charakterze i historii miejsca, będącego dawnym terenem magazynu zajezdni tramwajowej, w planach znajduje się częściowe wykorzystanie oraz odnowienie pozostałych elementów infrastruktury m.in. torów i stalowych kratownicowych słupów oświetleniowych, akcentując w ten sposób niepowtarzalny klimat przestrzeni. Gorąco wierzymy w ogromny potencjał miasta rozwijającego się w zawrotnym tempie, dlatego cieszymy się z faktu, że możemy stanowić jego część. Minione wydarzenie wmurowania kamienia węgielnego i podpisania aktu erekcyjnego stało się więc przypieczętowaniem dalszej, wspólnej drogi prowadzącej do powstania miejsca, które stanie się domem dla wielu mieszkańców Łodzi. - mówi Paweł Malinowski, Prezes Zarządu firmy Profbud.
Kontynuację inwestycji Primo stanowić będą dwa 5-piętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się około 420 mieszkań. W ofercie dewelopera Klienci mają do dyspozycji szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na czteropokojowych mieszkaniach. Wszystkie lokale będą posiadały balkony i loggie, a te znajdujące się na parterze zostaną wyposażone w ogródki. Dodatkowo, na najwyższych kondygnacjach zaplanowane są mieszkania typu penthouse z tarasami na dachu, skąd w otoczeniu zieleni będzie można podziwiać widok na panoramę miasta. Na uwagę zasługuję także sama wielkość pomieszczeń – wysokość mieszkań wynosząca minimum 2,70 m z pewnością pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie oraz codzienny komfort użytkowania. Wyjątek stanowią lokale na parterze, których wysokość może osiągnąć nawet 3,70 m, a także mieszkania na ostatnim piętrze o wysokości 3 m. W inwestycji przewidziano również wielostanowiskową halę garażową z możliwością zakupienia miejsc dla aut elektrycznych, komórki lokatorskie oraz stojaki na rowery.
Osiedle Primo realizowane jest w doskonałej, śródmiejskiej lokalizacji, tuż przy ul. Tramwajowej znajdującej się w Nowym Centrum Łodzi. Bezpośrednie sąsiedztwo z dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, Centrum Nauki i Techniki EC1, Teatrem Wielkim, kampusem Uniwersytetu Łódzkiego czy też licznymi sklepami, usługami i ośrodkami kulturowych sprawia, że mieszkańcy będą mogli czerpać z uroków i korzystać z potencjału miejsca jaki drzemie w otaczającej inwestycję przestrzeni.
Osiedle zwraca także uwagę ciekawą architekturą, z jednej strony nawiązując swym wyglądem do poprzednich etapów inwestycji, z drugiej z kolei wpisując się wizualnie w istniejącą tkankę miejską. Forma przestrzenna budynku, podobnie jak poprzednie etapy, odda historyczny styl zabudowy pierzejowej. Deweloper planuje osiągnąć taki efekt poprzez zastosowanie pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Dodatkowo, wycofane pasy loggii, a także zróżnicowane ceglane elementy pierzei podkreślą rozbudowaną tektonikę fasad, charakterystyczną dla łódzkiego modernizmu lat 30. Cegła o zmiennym układzie wystąpi również jako element wykończenia budynku, nawiązując tym samym do stylu fasad charakterystycznego dla ery przemysłowej.
Projekt będzie częściowo ogrodzony od strony patio. Bezpieczeństwo na terenie inwestycji zapewni dodatkowo kontrola dostępu, monitoring, a także ochrona. W trosce o komfort mieszkańców na dziedzińcu zaaranżowane zostanie również patio z terenem zielonym i niską roślinnością, krzewami, ławkami oraz placem zabaw dla dzieci. Na parterze jednego z budynków, od strony ulicy znajdą się z kolei ogólnodostępne lokale usługowe, stanowiące dogodne miejsce do prowadzenia biznesu oraz ułatwiające codzienne życie w inwestycji. Kolejne etapy realizacji, podobnie jak poprzednie, zostały zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Ja2plus.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Truck Care rusza z nową ofertą na ciągniki MAN TGX
2026.06.30Granice wracają do handlu. Dlaczego dziś o sukcesie w eksporcie decyduje nie tylko logistyka
2026.06.30Przestępstwo w zasięgu kamery. Integracja monitoringu coraz ważniejsza dla bezpieczeństwa miast
2026.06.293 euro, które zmieni e-commerce. Tanie paczki z Chin na celowniku UE
2026.06.29Europa nie wygra wyścigu o magazyny energii samą skalą. Musi wygrać jakością integracji z siecią
2026.06.29Ponad co ósmy system ESS z nieprawidłowościami krytycznymi dla bezpieczeństwa. SMA wskazuje, gdzie zaczyna się niezawodność projektu
2026.06.29Alides Polska zajmuje strategiczną pozycję na Żoliborzu pod realizację nowego flagowego projektu
2026.06.29Bogi Gabrovic dołącza do Peakside, aby wspierać realizację akwizycji w Polsce
2026.06.29Olivia Centre wprowadza na rynek nową markę: Olivia Rent
2026.06.29





