informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
WODA W ZIELENI – OW SARP zaprasza na szkolenie architektów i architektów krajobrazu
OW SARP

WODA W ZIELENI – OW SARP zaprasza na szkolenie architektów i architektów krajobrazu

Wydarzenia / 2022.06.15

Sekcja Architektury Krajobrazu OW SARP zaprasza na dwudniowe szkolenie OW SARP dla architektów i architektów krajobrazu działających w zawodzie „WODA W ZIELENI – Projektowanie zieleni retencyjnej – Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRiM)”. Tym razem jako prelegent wystąpi dr inż. architekt krajobrazu Joanna Rayss. To kolejna już  po „Wodzie w Centrum”, czy „Wodzie po duńsku”, odsłona spotkań poruszających temat wody w terenach zurbanizowanych i szeroko zakrojone przedsięwzięcie, które ma przede wszystkim zainteresować problemami związanymi z wodą projektantów i planistów.

Mądre gospodarowanie zasobami wodnymi to obecnie jedno z największych globalnych wyzwań. Celem projektu jest zrozumienie problematyki przestrzeni, przez pryzmat wody jako istotnego elementu kształtowania i funkcjonowania przestrzeni urbanistycznej w wymiarach: przyrodniczym, klimatycznym, krajobrazowym, gospodarczym, ekonomicznym, estetycznym czy symbolicznym.

W programie szkolenia znajdą się: systemy przyrodnicze miast a zielona infrastruktura, metody nawadniania zieleni, retencja a drenaż – krytyczny przegląd popularnych metod związanych z zagospodarowaniem i retencją wody opadowej, metodyka obliczania ilości wód opadowych i roztopowych na potrzeby rozwiązań powierzchniowych, metodologia projektowania Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRM), SPRiM jako teren biologicznie czynny i kwestie ekonomiczne. Podczas drugiego dnia szkolenia pokazane zostaną studia przypadków, omówione zostaną 3 projekty uwzględniające retencję wody na terenie inwestycji, m.in. na osiedlu mieszkaniowym w Pogórzu, gm. Kosakowo ul. Paderewskiego/ Kościuszki, w tym omówienie obliczeń ilości wód opadowych i roztopowych na potrzeby rozwiązań powierzchniowych zaprojektowanego Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRM), a także przygotowania podłoża dla roślin i dobór gatunkowy zieleni retencyjnej.

Szkolenie jest dwudniowe.

20.06.2022 (poniedziałek) w godz.: 11:00-17:00 OW SARP zaprasza do ZODIAKu Warszawskiego Pawilonu Architektury

22.06.2022 (środa) w godz. 11:00-15:00, drugi dzień szkolenia odbędzie się na platformie zoom OW SARP

Wstęp na szkolenie jest wolny. Na szkolenie obowiązują zapisy,  liczba uczestników szkolenia jest ograniczona. Rejestracja uczestników szkolenia nastąpi wg kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia na szkolenie: kontakt@sarp.warszawa.pl

Warunkami uczestnictwa w Szkoleniu są: zgłoszenie do dnia 15 czerwca 2022 r. imienia i nazwiska Uczestnika z deklaracją, iż jest się działającym w zawodzie architektem lub architektem krajobrazu, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez OW SARP oraz wyrażenie zgody na nieodpłatne wykorzystanie przez OW SARP wizerunku utrwalonego w ramach szkolenia „Woda w Zieleni”.

Partnerem OW SARP przy realizacji szkolenia jest ACO Sp. z o.o.

Partnerem medialnym wydarzenia jest Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu.

Szkolenie OW SARP – WODA W ZIELENI – włączone jest w cykl wydarzeń “WODA W CENTRUM”, którego organizatorami są: Oddział Warszawski SARP i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Projekt realizowany jest we współpracy z m.st. Warszawa.Głównym partnerem całego cyklu jest firma Geberit. Wydarzenie wspiera również marka Cosentino.

Więcej informacja na stronie: https://sarp.warszawa.pl/

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe