informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wrocławska firma pomoże odbudować szkołę na Zanzibarze

Wrocławska firma pomoże odbudować szkołę na Zanzibarze

CSR / 2018.04.05

Zaczęło się od zakupu wiertnicy do budowy studni w Sudanie, później była pomoc dla poszkodowanych cywilów w konflikcie zbrojnym na Ukrainie, a teraz budowa szkoły dla 260 uczniów na Zanzibarze. Dla Futuro Finance nie ma rzeczy niemożliwych! Wrocławska firma pokazuje, że pomoc nie zna żadnych granic.

Pomoc dla zanzibarskiej wioski Mikungunini w odbudowie szkoły to kolejna inicjatywa pracowników Futuro Finance. Pomysł zrodził się podczas jednej z wycieczek, która była formą gratyfikacji dla najbardziej zaangażowanych pracowników.

W czasie wyjazdu na Zanzibar zorganizowałam wycieczkę do jednej z wiosek. Chciałam pokazać swoim pracownikom, że życie codzienne jej mieszkańców jest skrajnie odmienne od tego, co można zobaczyć w folderach reklamowych. Ci ludzie często zmagają się ze skrajnym ubóstwem bez cienia szansy na lepsze życie. - MÓWI AGATA BRUCKO-STĘPKOWSKA, PREZES I ZAŁOŻYCIELKA FUTURO FINANCE.

Po powrocie pracownicy firmy zdecydowali, że chcą się zaangażować w odbudowę jedynej szkoły, znajdującej się na terenie wioski.

Firma podpisała już umowę na budowę placówki z przedstawicielami lokalnej społeczności i planuje pierwsze prace. Całość inwestycji wyniesie 15 tys. dol.

W projekt zaangażowana jest także Fundacja Czynów Szlachetnych. Współpracujmy z mieszkańcami Mikungunini, którzy monitorują przebieg prac. Zachęcamy ich do aktywnego działania w tym obszarze, ponieważ chcemy, aby mieli realny wpływ na odbudowę szkoły - ZWRACA UWAGĘ KAROL OSTROWSKI, KIEROWNIK DZIAŁU MARKETINGU FUTURO FINANCE I KOORDYNATOR FUNDACJI CZYNÓW SZLACHETNYCH.

Wrocławska firma oprócz przekazania pieniędzy na remont i wyposażenie szkoły, opłaci także kursy językowe z angielskiego dla najmłodszych oraz zajmie się stworzeniem punktu medycznego.

Wrocławska firma stale współpracuje z Polską Akcją Humanitarną w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ubiegłym roku ta organizacja po raz pierwszy - w ramach swojej 25-letniej działalności, przyznała tytuł Biznesowego Ambasadora PAH. Została nim Agata Brucko-Stępkowska, która promuje ideę PAH-workingu i angażuje w pomoc inne firmy.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe