informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wyjątkowa ciężarówka SHAMIR Polska rusza w trasę, by zbadać wzrok uchodźcom z Ukrainy. Przebada wzrok nawet 12 000 osób!

Wyjątkowa ciężarówka SHAMIR Polska rusza w trasę, by zbadać wzrok uchodźcom z Ukrainy. Przebada wzrok nawet 12 000 osób!

Wydarzenia / 2022.03.30

Na przełomie marca i kwietnia, przez 6 dni, uchodźcy z Ukrainy będą mieli możliwość za darmo przebadać wzrok. Od 29 marca do 5 kwietnia w miejscach, gdzie przebywa ich najwięcej   w Warszawie, stanie specjalny mobilny punkt badania wzroku Shamir Polska wraz z laboratorium,   w którym będą wykonywane na miejscu soczewki okularowe. Firma zamierza przebadać 12 000 osób. Akcja wsparcia osób z Ukrainy jest realizowana w ramach projektu CSR Długie Oczy.  

Specjalna ciężarówka Shamir Polska jest wyposażona w profesjonalne urządzenia niezbędne do wykonania badania wzroku zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych, a są to między innymi: foroptery, automatyczne refraktometry, cyfrowe tablice do badania wzroku, retinoskopy, pupilometry. Specjaliści ochrony wzroku w mobilnym punkcie będą przeprowadzali badania. Na miejscu będzie również stacjonować mobilne laboratorium, które wyposażone będzie w urządzenia gotowe wyprodukować na miejscu soczewki okularowe, dedykowane do indywidualnych potrzeb wzrokowych.

- Jako firma nie mogliśmy pozostać obojętni na to, co dzieje się w Ukrainie. Firmy pomagają tak jak mogą, my skupiliśmy się na tym, co jest w naszym zasięgu i zgodne z naszą działalnością. Mamy nadzieje, że ta skromna pomoc sprawi, że osobom z Ukrainy będzie się u nas żyło łatwiej– powiedziała Aleksandra Kubańska, Marketing & Communications Manager,  SHAMIR Polska.

Mobilny punkt badania wzroku Shamir Polska wraz z laboratorium stanie w następujących terminach
i lokalizacjach:

29-31 marca 2022 r. - Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o., Nadarzyn, al. Katowicka 62 - (Centrum Pomocy Humanitarnej).

1 kwietnia 2022 r. - Centralny Ośrodek Sportu Hala „Torwar", ul. Łazienkowska 6a, Warszawa - (Centrum Pomocy Humanitarnej).

2-3 kwietnia 2022 r. - Centrum Targowo Kongresowym Global EXPO, Warszawa, ul. Modlińska 6D - (Centrum Pomocy Humanitarnej).

4-5 kwietnia 2022 r. - Centrum Konferencyjno- Szkoleniowe Ossa w Rawie Mazowieckiej, Ossa 1 (wsparcie zostanie udzielone osieroconym dzieciom i młodzieży).

Badania będą przeprowadzane od 9:00 do 19:00, a  jeżeli będzie duże zainteresowanie akcją, godzina otwarcia punktu zostanie przedłużona do 21:00.

Pomoc Ukrainie to drugi projekt realizowany przez Shamir Polska w ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu Długie Oczy. Jego misją jest poprawa jakości życia ludzi, którzy mierzą się z problemami z narządem wzroku. Shamir, we współpracy z partnerskimi salonami optycznymi, realizuje projekty, które zwiększają komfort i radość życia, a także przyczyniają się do rozwoju osób niedowidzących i niewidomych. Jednym z nich jest budowa Ogrodu Zmysłów przy Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Więcej na www.dlugieoczy.pl

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe