informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wypożyczalnia samochodów bez limitu kilometrów - na co zwrócić uwagę?

Wypożyczalnia samochodów bez limitu kilometrów - na co zwrócić uwagę?

Moto / 2022.02.04

Limit kilometrów to duże ograniczenie podczas wynajmu samochodu. W dużym skrócie oznacza, iż po przekroczeniu z góry określonej liczby kilometrów w ciągu całego okresu wynajmu firma rozpocznie naliczanie za każdy kolejny kilometr. Istnieją jednak wypożyczalnie, które nie stosują tego rozwiązania. Czy warto skorzystać z ich oferty?

Zalety wynajmu samochodów

Idea szeroko rozumianego carsharingu zyskuje na popularności, co wcale nie jest tak zaskakujące. Rosnące ceny nowych samochodów oraz nastawienie na eko model życia sprawiają, że coraz więcej ludzi rezygnuje z własnych czterech kółek. Jak w takim razie realizować potrzebę szybkiego przemieszczania się, szczególnie w trakcie wakacji czy podróży służbowych, kiedy czas jest kluczowy? Odpowiedzią jest wynajem samochodu, który ułatwia transport, ale nie obciąża tak znacząco środowiska i portfela kierowcy. Nie ma konieczności kupowania auta i generowania olbrzymich kosztów (szczególnie w przypadku aut luksusowych i nowych).

Wiarygodna wypożyczalnia, czyli?

Jak sprawdzić, czy na danej firmie możemy polegać? Brak limitu kilometrów to jedno, ale liczą się również inne czynniki. Jednym z nich jest szeroka oferta dostępnych samochodów. Potrzeby kierowców są różne, część z nich wystarczy miejski, niewielki pojazd. Inni natomiast oczekują luksusu lub potrzebują duży samochód, który pomieści całą rodzinę i bagaże. Stąd oferta wypożyczalni powinna być na tyle szeroka, aby uwzględnić różne wymagania, także pod kątem dodatkowego wyposażenia (GPS, fotelik dla dziecka i tym podobne).

Inną kluczową kwestią jest czytelna umowa oraz tabela opłat. Dzięki temu każdy klient ma pełną świadomość, ile będzie kosztował wynajem samochodu. W tym miejscu musi się także znajdować informacja na temat braku limitu kilometrów oraz wszelkich dodatkowych usług i opłat, które się z nimi wiążą. Wśród nich warto wymienić m.in. przedpłatę paliwową (czyli możliwość zwrotu samochodu bez pełnego baku) oraz zniesienie udziału własnego w szkodzie. Ponadto dobra wypożyczalnia umożliwia obniżenie bazowego depozytu, czyli kwoty, która firma zabezpiecza na czas wynajmu. Tu również kierowca musi mieć świadomość, jaka kwota zostanie zabezpieczona i w jakim terminie zostanie zwolniona. Sprawdzone firmy sporządzają protokół zdawczo-odbiorczy, w którym znajdują się wszystkie informacje na temat technicznego i wizualnego stanu wypożyczanego auta.

Dowiedz się więcej: https://flexrent.pl/blog-post/wynajem-auta-bez-limitu-kilometrow/

Flex Rent, czyli brak limitu kilometrów w umowie

Flex Rent  jest  jedną z nielicznych wypożyczalni, która w umowie nie zawiera limitu kilometrów. Dzięki temu możesz korzystać z samochodu bez ograniczeń. Pamiętaj jednak, aby jeździć tylko po drogach, które są przeznaczone do ruchu samochodowego. Jeśli natomiast planujesz wyjazd zagraniczny, koniecznie nas o tym poinformuj przed rozpoczęciem wynajmu. Możesz to również zrobić w trakcie użytkowania samochodu, jeśli pojawi się taka nagła konieczność. Jak zacząć? Wystarczy, że zarezerwujesz samochód w dogodnym terminie na naszej stronie internetowej, a resztę formalności wypełnisz podczas odbioru samochodu na wybranym lotnisku w Polsce.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe