informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wyzwanie w branży medycznej: etykiety odporne na ujemne temperatury
Materiały prasowe Etisoft

Wyzwanie w branży medycznej: etykiety odporne na ujemne temperatury

Med-Tech / 2021.01.20

Szczepionka Pfizera na koronawirusa wymaga przechowywania w temperaturze minus 80 stopni Celsjusza. W świecie medycznym nikogo to nie dziwi. Faktem bowiem jest, że niska temperatura to jedna z najczęstszych wytycznych dotyczących przetrzymywania próbek lub innego rodzaju substancji używanych na co dzień w laboratoriach. Wpływa na jakość przechowywanych  materiałów, a także termin użyteczności. Niskie temperatury mogą jednak wpłynąć także na etykiety, którymi oznaczane są probówki. A od ich czytelności często zależy zdrowie, a nawet życie pacjentów. Czy istnieje rozwiązanie, które wyeliminuje ten problem?

Niskie temperatury

Możliwość mrożenia probówek oraz próbek w laboratoriach i ich oznaczania etykietami ma niebagatelne znaczenie. Właściwości lodu docenia jednak nie tylko medycyna, ale także kosmetologia, przemysł spożywczy, czy przetwórczy i wiele innych branż, gdzie ekstremalnie niskie temperatury są z powodzeniem wykorzystywane. Oznaczenia naczyń laboratoryjnych mają za zadanie przetrwać w stanie nienaruszonym przez wiele lat. Co więcej, nie tylko etykieta musi być odporna, ale także nadruk ma pozostać czytelny i trwały podczas przechowywania w tak wymagających warunkach.

Etykiety odporne na ujemne temperatury

Jednym z przykładów rozwiązań, które sprawdzą się w niskich temperaturach są etykiety systemu etiCALLS serii FREEZE od Etisoft.. Diagności w  ramach tego systemu mogą zakupić etykiety wraz z dedykowaną taśmą termotransferową a także  przystosowaną do pracy w laboratorium drukarkę, czytnik kodów i oprogramowanie. Odpowiednio dobrany sprzęt pozwala na łatwe i szybkie projektowanie oraz druk etykiet (co w obecnej sytuacji jest na wagę złota). Dodatkowym atutem użytkowania systemu jest usprawnienie procesów identyfikacji w laboratorium. Wraz z nim oznaczanie i identyfikacja fiolek, probówek, kasetek, szalek, płytek, słomek, dokumentów, a także wyposażenia biura laboratorium jest łatwiejsza i dokładniejsza.

Trwałość na pierwszym miejscu

Etykiety można trwale zadrukować kodem kreskowym lub kodem 2D. Seria zachowuje swoje właściwości podczas długotrwałego przechowywania w temperaturach od -80°C do +80°C. Można poddawać je wielokrotnym cyklom zamrażania i rozmrażania bez obaw o trwałość etykiety i jakość nadruku. Ponadto etykiety są wodoodporne i niepodatne na czynniki atmosferyczne. Dużym plusem jest fakt, że etykiety pozostają nienaruszone podczas przechowywania w suchym lodzie. Ma to szczególne znaczenie podczas transportu próbek między laboratoriami. Kontakt oznaczeń z olejami i smarami, nisko stężonymi kwasami kosmetycznymi czy łagodnymi rozpuszczalnikami również nie wpływa destrukcyjnie na ich trwałość. Istotną kwestią jest także doskonała przyczepność, zwłaszcza na zakrzywionych powierzchniach.

Gdzie sprawdzą się najbardziej?

Etykiety odporne na niskie temperatury sprawdzą się przede wszystkim w:

·         bankach krwi,

·         bankach tkanek,

·         bankach komórek macierzystych,

·         klinikach in vitro,

·         laboratoriach: medycznych, analitycznych, chemicznych, farmaceutycznych, kryminalistycznych, kosmetycznych, spożywczych, badania wód i gleby.

 

Wysokiej jakości etykiety pozwalają placówce na wypracowanie pozycji wiarygodnego i rzetelnego podmiotu naukowo-badawczego, utrzymującego wysokie standardy obsługi. Finalnie – zyskują obydwie strony – placówka oraz pacjent.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku prezentującego właściwości etykiet odpornych na niskie temperatury:

https://www.youtube.com/watch?v=rmkV2h5iEu8&feature=emb_title    

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe