

Z pasji do budowania – AT PPG Deco wspiera Olimpiadę Budowlaną „Buduj z Pasją”
Po raz kolejny Akademia Techniczna PPG Deco wspiera ogólnopolski projekt na rzecz edukacji, tym razem Olimpiadę Budowlaną „Buduj z Pasją”, organizowaną przez Krajową Federację Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”. Patronem honorowym Olimpiady jest również Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Jako jeden z głównych sponsorów wydarzenia, AT PPG Deco dostarcza m.in. materiały na eliminacje okręgowe oraz finał centralny, wspiera również jury konkursu. W finale centralnym uczestnicy olimpiady będą ubrani w stroje marki, a szkoleniowcy AT PPG Deco zasiądą w jury i zajmą się przygotowaniami zadania praktycznego.
Głównym celem Olimpiady “Buduj z Pasją” jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów uczęszczających do szkół zrzeszonych w ramach Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”, doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych młodzieży oraz odpowiednie przygotowanie do zawodu.
Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje: wiedzę z przedmiotów teoretycznych budowlanych m.in. z dokumentacji budowlanej, podstawy budownictwa, czy technologii i bezpieczeństwa i higieny pracy oraz umiejętności praktyczne z wybranych kwalifikacji w zakresie technologii wykonywania określonych robót budowlanych.
Kolejne edycje Olimpiady Budowlanej “Buduj z Pasją” cieszą się sporym zainteresowaniem szkół, stąd udział marki AT PPG Deco w projekcie. Dużym atutem jest również zakres tematyczny Olimpiady, który pozwala wykazać się uczestnikom zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Wraz z naszym Specjalistą ds. Szkoleń (Mateuszem Olszewskim) byliśmy na eliminacjach w Gliwicach, gdzie Mateusz zasiadał w jury i oceniał m.in. wykonanie zadania praktycznego. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności z zaangażowania młodych adeptów sztuki budowlanej – mówi Klara Pikiewicz, Specjalista ds. Operacyjnych i Marketingu z Akademii.
Konkurs ma 3 etapy: szkolny, regionalny, ogólnopolski. Eliminacje szkolne odbyły się 15 stycznia, eliminacje regionalne (okręgowe) 2 marca we wszystkich okręgach jednocześnie (7 regionów w całej Polsce) w zawodzie malarz-tapeciarz. Miały charakter teoretyczny (test) i praktyczny (wykonanie zadania praktycznego w dwuosobowym zespole, na wyznaczonym stanowisku roboczym).
Do finału centralnego zostało zakwalifikowanych 16 najlepszych drużyn z najwyższą punktacją uzyskaną w eliminacjach okręgowych. Finał centralny będzie miał miejsce 9-11 kwietnia w Zabrzu.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Jak wybór europejskiego dostawcy PCB wpływa na bezpieczeństwo łańcucha dostaw?
2026.04.28MLP Group z pierwszym dwupoziomowym projektem magazynowym w okolicach Monachium
2026.04.28Polska technologia ładowania Lenergizee w sieci dealerskiej Mazdy
2026.04.27Armatis uruchamia Centrum Wsparcia KSeF
2026.04.27EKOPARK przyspiesza: 13 inwestycji w Krakowie i wejście do trzech miast
2026.04.24Finał coraz bliżej. EKOPARK uchyla drzwi The View jeszcze przed premierą
2026.04.24Rynek oprogramowania do zarządzania biurami jest warty miliardy dolarów
2026.04.23Lena Lighting w USA: polski producent na międzynarodowych targach NHS Concept to Commerce i LEDucation 2026
2026.04.23Wystartował DJ Hopek!
2026.04.23





