

Z ręką na pulsie nowych technologii instalacji OZE
Wraz z rosnącym popytem na zieloną energię, dynamicznie rozwijają się technologie instalacji OZE. Konsumenci oczekują nowoczesnych rozwiązań, szybszego montażu, większej efektywności i trwałości mikroinstalacji. Najnowocześniejsze branżowe rozwiązania zostaną zaprezentowane w trakcie piątych Międzynarodowych Targów RENEXPO Poland już we wrześniu.
Podczas targów RENEXPO Poland zwiedzający będą mogli poznać najnowocześniejsze rozwiązania w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). Swoją obecność zapowiedziało już ponad 100 wystawców, którzy zaprezentują osiągnięcia technologiczne z zakresu
m.in. fotowoltaiki, pomp ciepła i energetyki wodnej. Wydarzenia towarzyszące, takie jak konferencje, kongresy i fora zgromadzą ponad 1000 ekspertów i profesjonalistów z Polski oraz z zagranicy.
Ciekawe propozycje wystawiennicze przyciągają jak magnes zwiedzających. Nic dziwnego, gdyż w tym roku na RENEXPO pojawią się liderzy w swoich dziedzinach. W ofercie wystawców znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła pozyskujące ciepło z powietrza, gruntu czy wody oraz systemy geotermalne. Zwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o urządzeniach monitorujących dla domów i przedsiębiorstw, które pomagają w poprawie efektywności energetycznej. Warto zapoznać się tymi rozwiązaniami, gdyż większa efektywność energetyczna to niższe rachunki.
Jednym z wielu wystawców będzie światowy lider na rynku rozwiązań HVAC, firma Daikin. Zaprezentuje systemy VRV dla dużych przedsiębiorstw, a także systemy linii Split dedykowane do użytku domowego i biur. Wysokiej jakości komponenty dla przemysłu i energetyki przedstawią eksperci firmy Astat. Najnowocześniejszych urządzeń do monitorowania instalacji fotowoltaicznych i sterowania ich pracą dostarcza klientom na całym świecie Solare Datensysteme GmbH, twórca technologii Solar-Log, który również będzie jednym z wystawców na targach.
Eksperci System IBC AeroFix podzielą się wiedzą z zakresu montażu systemów dla dachów płaskich.
Na targach RENEXPO nie zabraknie również polskiej myśli technologicznej. Selfa GE to producent modułów fotowoltaicznych i elementów grzejnych, o których więcej będzie można dowiedzieć się już we wrześniu. Uczestnictwo w targach to doskonała okazja, aby uzyskać porady techniczne z zakresy realizacji nowych projektów. Fachowych informacji udzielą eksperci IMPOL-1 F. Szafrański, którzy od 35 lat zbierają doświadczenie na rynku automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Natomiast polski producent modułów PV III generacji, firma FREEVOLT, zaprezentuje poza swoimi flagowymi produktami, także fotowoltaiczny podgrzewacz wody.
W związku z rosnącym zainteresowaniem Polaków montowaniem pomp ciepła, na targach zapowiedział swoją obecność lider rynku pomp gruntowych, szwajcarska firma CTA. Przedsiębiorstwo znane jest z odważnego wprowadzania nowatorskich rozwiązań systemowych.
Nie zabraknie także propozycji rozwiązań z instalacji wykorzystujących biogaz i biomasę.
Wydarzeniami towarzyszącymi targom będą, jak co roku, konferencje i kongresy profesjonalistów. Spotkania stanowią doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. 22 września br. odbędzie się m.in. IV Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, czwarte Forum PV oraz piąta Konferencja Hydroenergetyczna. Dzień później eksperci dyskutować będą podczas forum biogazu oraz seminarium poświęconego technologii budynków energooszczędnych. Ostatniego dnia targów, 24 września, odbędzie się piąta Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce oraz forum pomp ciepła.
Targi RENEXPO odbędą się w daniach 22 – 24 września br. w godz. 8:00 – 17:00. Wstęp
dla zwiedzających jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji oraz program RENEXPO Poland znajduje się na stronie: www.renexpo-warsaw.com.
źródło:renexpo/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Dzień Kobiet w G City Targówek
2026.03.03Zaktualizowana subskrypcja LimePrime już dostępna w Polsce
2026.03.03Dzień Kobiet w paryskim stylu. „Emily w Paryżu” zawita do G City Promenada
2026.03.02Szachowe emocje w Bydgoszczy. Mistrzostwa Województwa w CH Focus już 7 marca
2026.03.02G City Europe ogłosiło doskonałe wyniki operacyjne za 2025 r. i wzmacnia ofertę handlową swoich centrów.
2026.03.02Drewniana prefabrykacja to elastyczność i efektywność
2026.02.26Cordon Electronics przedłuża najem w MLP Pruszków II
2026.02.26Amest Otwock pozywa Miasto Otwock i jego prezydenta. W grze 320 mln złotych odszkodowania
2026.02.25Grupa Opteamic uzyskuje certyfikat NEN 4400-2 i rozpoczyna działalność w Holandii
2026.02.25





