informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Zadbaj o środowisko razem z Promenadą! Wymień zużyte elektroodpady na wiosenne sadzonki!

Zadbaj o środowisko razem z Promenadą! Wymień zużyte elektroodpady na wiosenne sadzonki!

Wydarzenia / 2024.03.05

Z pewnością każdy z nas znajdzie w domu zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny, który niepotrzebnie zagraca przestrzeń. Dlatego warszawskie centrum handlowe Promenada zachęca do wiosennych porządków! Już 9 marca, przy okazji sobotnich zakupów, przynosząc zużyte sprzęty małego AGD do Promenady — otrzymasz sadzonkę wybranego kwiatu!

Wraz ze zbliżającym się wielkimi krokami końcem zimy i coraz cieplejszymi promieniami wiosennego słońca, znacznie częściej odczuwamy motywację i ekscytację kolejnymi miesiącami. Nie od dziś wiadomo przecież, że dobra pogoda i dłuższe dni wyzwalają przypływ energii i zwiększają chęć do działania. Dla wielu to także czas wielkanocnych porządków. Na przestrzeni lat utarło się, że przełom marca i kwietnia jest idealnym czasem na wiosenne porządki, a o tradycji tej pisał w swoich wierszach nawet Jan Brzechwa.

Jednym ze sposobów na uprzątnięcie zagraconej przestrzeni jest pozbycie się starych, zużytych już elektro-sprzętów. Doskonałą okazją dla warszawiaków jest zbiórka elektroodpadów, która odbędzie się już w najbliższą sobotę w centrum handlowym Promenada na Pradze Południe.

Coraz częściej sprawne urządzenia wymieniamy na nowsze, a naprawa zepsutego sprzętu jest nierzadko bardzo kosztowna lub nieopłacalna. Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że generujemy ogromne ilości elektroodpadów. Warto pamiętać, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać takie surowce jak miedź, cyna, żelazo, szkło, a nawet złoto i srebro, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji takich jak ołów, kadm, chrom, brom czy rtęć. Pamiętajmy, aby elektroodpady trafiały do punktów zbiórki, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu.

Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji sobotnich zakupów oddać niepotrzebny i zalegający w domu sprzęt małego AGD (czyli taki, którego waga nie przekracza 10 kg). Za przyniesienie elektroodpadów do centrum każda osoba otrzyma sadzonkę wiosennego kwiatu. Dostępne będą: prymulka (pierwiosnek), hiacynt, narcyz (żonkil). Wystarczy więc zebrać wszystko, czego już nie używamy i odwiedzić Promenadę!

Akcja odbędzie w najbliższą sobotę, 9 marca w godzinach 12.00 – 18.00, w centrum handlowym Promenada, przy fontannie na poziomie 0. Do rąk klientów trafi aż 1000 sadzonek — a jedna osoba może otrzymać ich maksymalnie 5.

Więcej informacji nt. wydarzeń i aktualnej oferty centrum znajduje się na stronie internetowej centrum.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe