informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Zakończył się kolejny etap rozbudowy zakładu produkcyjnego Lena Lighting w Środzie Wielkopolskiej
fot. materiały prasowe

Zakończył się kolejny etap rozbudowy zakładu produkcyjnego Lena Lighting w Środzie Wielkopolskiej

Nieruchomości / 2022.07.05

Wiodący polski producent energooszczędnego oświetlenia powiększył przestrzeń swojego zakładu produkcyjnego w Środzie Wielkopolskiej. Do użytku oddano nową halę i biurowiec oraz rozbudowano centrum badawcze. Lena Lighting zainwestowała również w kolejną innowacyjną linię SMT do produkcji opraw oświetleniowych w oparciu o najnowocześniejszą technologię LED.

Lena Lighting jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm produkcyjnych w Wielkopolsce. Przy produkcji lamp i systemów oświetleniowych sięga po najnowocześniejsze rozwiązania, zapewniające wysoką energooszczędność. W związku z intensywnym rozwojem, w 2021 roku ruszył kolejny proces rozbudowy zakładu produkcyjnego firmy zlokalizowanego w Środzie Wielkopolskiej. Od tego czasu do użytku oddano nową halę produkcyjną o powierzchni 1200 m2 i 400 m2 nowych pomieszczeń biurowych.

Nowoczesny biurowiec wyposażony został w oświetlenie oparte na technologii Human Centric Lighting, które dostosowuje intensywność oraz barwę strumienia światła do rytmu dobowego użytkowników. W ten sposób pozytywnie wpływa na samopoczucie i stwarza optymalne warunki do pracy o każdej porze dnia.

Rozwój infrastruktury zakładu produkcyjnego Lena Lighting objął jednak nie tylko rozbudowę obiektu, ale także doposażenie go w maszyny i urządzenia najnowszej generacji. Jednym z nich jest linia produkcyjna SMT. W ciągu godziny maszyna jest w stanie położyć 80.000 komponentów i nakładać elementy niestandardowe: klejone lub lutowane. W ten sposób znacząco przyspieszono procesy wytwarzania nowych opraw LED.

W ostatnich dniach oddano do użytku także nową część centrum badawczego. Zostało ono zaprojektowane z myślą o testach wytrzymałościowych oraz potwierdzających bezpieczeństwo użytkowania opraw LED produkowanych przez Lena Lighting. Przestrzeń laboratorium powiększono o 70 m2. Centrum zostało podzielone na kilka sektorów, w których przeprowadza się badania na uderzenioodporność, szczelność opraw na wilgoć oraz pyły, a także tak zwany test rozżarzonego drutu, czyli sprawdzanie, w jakich temperaturach mogą pracować poszczególne oprawy.

- Dzięki rozbudowie zakładu produkcyjnego znacznie zwiększyliśmy nasze moce produkcyjne. W kontekście zachodzących na świecie zmian klimatycznych, zainteresowanie wysoce energooszczędnymi rozwiązaniami oświetleniowymi jest bardzo duże. Równie ważna jest jakość produkowanych opraw. Niezbędne jest nie tylko wykorzystywanie najlepszych materiałów i nowoczesnej technologii, ale też wszechstronne testowanie produktu. Dlatego przywiązujemy wielką wagę do ciągłego rozwoju naszego parku maszyn i centrum badawczego. Nieustannie  inwestujemy też w naszych pracowników, starając się zapewnić im najwyższe standardy pracy. – mówi Tomasz Wencławek, Członek Zarządu Lena Lighting.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe