informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Zebra Technologies prezentuje "Potrójny Klucz" do przyszłości bezpieczeństwa publicznego

Zebra Technologies prezentuje "Potrójny Klucz" do przyszłości bezpieczeństwa publicznego

Technologie / 2023.05.26

Organizacje bezpieczeństwa publicznego będą mogły teraz działać efektywnie dzięki mobilnej digitalizacji za pomocą wytrzymałych komputerów przenośnych oraz cyfrowemu śledzeniu i zarządzaniu zasobami.  Zebra Technologies Corporation  (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, demonstruje nowość na targach CCW. To tak zwany "potrójny klucz" (ang. Triple Key) rozwiązań technologicznych służących zbudowaniu cyfrowej przyszłości europejskiego sektora bezpieczeństwa publicznego. Targi Critical Communications World (CCW) odbywają się w Helsinkach w Finlandii w dniach 23-25 maja 2023 r.

Współcześni europejscy specjaliści ds. bezpieczeństwa publicznego, w tym policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna i wojsko, muszą stawić czoła zmieniającym się i wymagającym oczekiwaniom. Mamy do czynienia z większą ilości danych, kontrolą budżetową i szybkim tempem rozwoju technologii. Sprostanie tym wyzwaniom musi być wsparte przyspieszeniem cyfryzacji we wszystkich działaniach, aby między innymi usprawnić komunikację w terenie. Zebra proponuje "Potrójny Klucz" rozwiązań technologicznych, aby usprawnić połączenia o znaczeniu krytycznym, zapewnić personelowi pierwszej linii nowy poziom mobilnej digitalizacji za pomocą wytrzymałych komputerów przenośnych oraz wyposażyć go w cyfrowe śledzenie zasobów i zarządzanie nimi.

W całej Europie obserwujemy, jak służby ratownicze coraz częściej sięgają po wytrzymałe urządzenia przenośne, aby zapewnić specjalistom w terenie  tzw. cyfrowe biurko z łącznością i aplikacjami potrzebnymi do pracy operacyjnej niezależnie od miejsca, w którym się znajdują" - mówi Oliver Ledgard, Public Safety Strategy Director, EMEA, Zebra Technologies. „Służby wykorzystujące duże zasoby, takie jak straż pożarna, policja i wojsko, zwracają się w stronę komputerów przenośnych i identyfikacji radiowej (RFID). Taki zwrot służy śledzeniu i lokalizacji zasobów w celu oszczędzania czasu, zapasów i sprzętu oraz lepszej zdolności do reagowania w sytuacjach kryzysowych". – dodaje.

Jednym z przykładów takich służb jest hiszpańska policja, która wykorzystuje wytrzymałe tablety Zebra L10, wyposażając swoje samochody w technologie mobilne. Funkcjonariusze mogą teraz sprawdzać tablice pojazdów i dokumenty osób, fotografować i skanować akta, przechwytywać dowody, sprawdzać bazy danych z listami aresztowanych i digitalizować swoje działania w terenie. Tablety wyeliminowały potrzebę stosowania dokumentów papierowych i czasochłonnych wizyt na posterunku policji, ponieważ czynności te można wykonywać obecnie w czasie rzeczywistym, co zapewnia oszczędność logistyki i czasu.

W Wielkiej Brytanii, walijska straż pożarna wykorzystała poszerzone rozwiązanie obejmujące urządzenia Zebra, stacjonarne czytniki RFID i komputery mobilne. Doprowadziło to do optymalizacji dystrybucji, zarządzania i wykorzystania środków ochrony osobistej (PPE), co pozwoliło z kolei zaoszczędzić ponad 600 tys. funtów w ciągu 10-letniego okresu eksploatacji. Inny przykład to niedawny projekt modernizacji systemu logistyki dla sektora obronnego, zrealizowany przez partnera Zebra, firmę Nuffield Technologies. Projekt wdrożeniowy wykorzystujący komputery przenośne, oprogramowanie i usługi, zaowocował skróceniem o 83% czasu potrzebnego do przeprowadzenia codziennych kontroli stanu wyposażenia w każdym z obiektów w setkach lokalizacji oraz skróceniem o 93% czasu potrzebnego do odbioru palet. Takie dane robią wrażenie!

Zebra zauważa również znaczenie modernizacji sieci komunikacyjnych, takich projekty Unii Europejskiej BroadWay i BroadNet oraz wzrost roli 5G w komunikacji o znaczeniu krytycznym.

Te zmiany zapewnią zespołom bezpieczeństwa publicznego ulepszoną komunikację między współpracownikami i centrami dowodzenia z szybką, niezawodną wymianą informacji za pośrednictwem urządzeń obsługujących technologię 5G. To właśnie one odblokują i wykorzystają nowoczesną komunikację krytyczną dla specjalistów ds. bezpieczeństwa publicznego". – podsumowuje Oliver Ledgard. 

Na CCW zespół Zebra opowie o współpracy z norweskim partnerem, firmą Celerway GO w zakresie wykorzystania przenośnego, zasilanego bateriami routera mobilnego, który zapewnia gigabitową łączność z szyfrowaniem VPN praktycznie w każdym miejscu. A wszystko w poręcznej obudowie mieszczącej się w torbie na laptopa.

Przedstawicieli CCW i dziennikarzy zapraszamy do spotkania z zespołem Zebra na stoisku K80. Zachęcamy do przekonania się samemu jak działają nasze rozwiązana dla sektora bezpieczeństwa oraz przeprowadzenia wywiadów.

KLUCZOWE WNIOSKI

·  Na targach Critical Communications World Zebra przedstawi rozwiązania technologiczne służące usprawnieniu komunikacji w sytuacjach krytycznych, zapewnieniu personelowi pierwszej linii nowego poziomu mobilnej cyfryzacji za pośrednictwem wytrzymałych komputerów przenośnych oraz wyposażeniu go w funkcje cyfrowego śledzenia zasobów i zarządzania nimi.

·  Organizacje bezpieczeństwa publicznego już teraz wykorzystują rozwiązania Zebra i partnerów do cyfryzacji i usprawnienia działań pracowników w terenie.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe