informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Zintegruj swój sklep z metodami płatnościami dla B2B

Zintegruj swój sklep z metodami płatnościami dla B2B

Finanse / 2023.11.10

Odroczenie płatności, czy tzw. kredyt kupiecki, a także płatność ratalna to obecnie coraz częściej wybierane modele finansowania zakupów pomiędzy przedsiębiorstwami. W sektorze handlu e-commerce to właśnie te sposoby płatności stały się już absolutnym standardem. Na czym więc one polegają i jak można zintegrować sklep z nimi swój sklep?

Płatności ratalne w transakcjach między przedsiębiorstwami

Płatności ratalne w sektorze B2B są uważane za prawdziwą rewolucję. Jest to również swoista odpowiedź na potrzeby współczesnych kupujących i sprzedających. Warto zauważyć, że sytuacja gospodarcza często skłania niektórych przedsiębiorców do rezygnacji z zakupów, podczas gdy strona sprzedająca chce jak najszybciej uzyskać zapłatę za towary lub usługi, by tę płynność finansową zachować.

W tym momencie to firmy faktoringowe zyskują ogromne znaczenie. Dzięki ich interwencji możliwe jest rozłożenie zakupu na dogodne raty dla kupującego i wypłacenie natychmiastowych środków sprzedającemu. W ten prosty sposób obie strony są usatysfakcjonowane.

Na czym polegają płatności odroczone dla B2B?

Odroczone płatności to drugi, powszechnie praktykowany sposób finansowania zakupów dokonywanych na poziomie przedsiębiorstw. Co ciekawe, jest to sposób finansowania całkowicie niezależny od instytucji bankowej i wynika jedynie z dobrej woli sprzedającego.

Ten system odnosi się głównie do określonego przesunięcia terminu płatności, który widnieje na fakturze wystawionej kontrahentowi. Warto podkreślić, że w sektorze e-commerce ten rodzaj płatności jest szczególnie doceniany.

Jak zintegrować swój sklep z metodami płatności dla B2B?

Zastosowanie rozbudowanego systemu możliwych płatności dla B2B znacznie podnosi znaczenie sklepu w sektorze e-commerce. Warto zauważyć, że obecnie kontrahenci stawiają przed swoimi partnerami biznesowymi coraz wyższe oczekiwania, a konkurencja również staje się bardziej zacięta.

Na szczęście istnieje wiele sposobów i możliwości ku temu, by zintegrować swój sklep z metodami płatności B2B. Mowa tu głównie o profesjonalnych firmach, które zajmują się wdrażaniem usług finansowych dla biznesu jak np.: https://pragmago.tech/integracje/.

Wśród najchętniej wybieranych i oferowanych metod integracji płatności dla B2B oferowanych przez PragmaGO.tech można wymienić, chociażby:

  • pełną integrację przez interfejs REST API, czyli całościowe wdrożenie produktów finansowych w środowisku sklepu;
  • częściową integrację przez interfejs REST API — w tym wypadku część procesów odbywa się w środowisku sklepu, a część w środowisku właściwym dla PragmaGO;
  • integracja za pomocą odnośnika — polega ona na umieszczeniu w środowisku sklepu odpowiednich linków, które prowadzą do wniosku PragmaGO;
  • integracja przez wtyczkę e-commerce - to sposób na dokonanie integracji bez pomocy zespołu programistów, a jedynie za pośrednictwem gotowych wtyczek.

Każdy ze sposobów integracji jest wyjątkowo prosty i pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału rozwiązań finansowych dla sektora B2B.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe