informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Żłobek i modułowe przedszkole w Zegrzu przygotowane przez EKOINBUD gotowe na przyjęcie dzieci

Żłobek i modułowe przedszkole w Zegrzu przygotowane przez EKOINBUD gotowe na przyjęcie dzieci

Nieruchomości / 2024.04.23

Pod koniec marca bieżącego roku w podwarszawskim Zegrzu grupa EKOINBUD oddała do użytku kolejną inwestycję oświatową przeznaczoną dla najmłodszych. Nowoczesny zespół żłobkowo-przedszkolny, wykonany z drewna w technologii modułowej, składa się z dwóch niezależnych budynków, z czego jeden został wybudowany od podstaw, a drugi gruntownie przebudowano.

Pierwszym etapem realizacji inwestycji było wybudowanie nowego, jednokondygnacyjnego budynku przedszkolnego o powierzchni zabudowy 862,6  mkw. Kolejnym natomiast – gruntowna przebudowa budynku, w którym dawniej mieściły się koszary wojskowe. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii modułowej, całość prac budowlanych trwała zaledwie 13 miesięcy.

Naszym zadaniem było przygotowanie projektu, a także dostawa i montaż prefabrykowanej, drewnianej konstrukcji budynku – mówi Michał Karbownik, project manager, EKOINBUD. Ponadto wykonaliśmy prace ogólnobudowlane oraz systemy instalacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej, instalacji elektrycznej i teletechnicznej. Powierzono nam również pełne zagospodarowanie okolicznego terenu wraz z przygotowaniem dużego placu zabaw dla dzieci, parkingu mogącego pomieścić 18 samochodów oraz nasadzeniem różnych gatunków drzew i trawników.

Drugim etapem była przebudowa dawnego, murowanego obiektu wojskowego, w którym od lat funkcjonowało przedszkole. Ten etap realizacji polegał na wykonaniu prac rozbiórkowych, wzmocnieniu konstrukcji istniejącego budynku oraz wykonaniu prac ogólnobudowlanych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Projekt przygotowano pod nadzorem konserwatora zabytków.

Grupa Ekoinbud wyspecjalizowała się w budowie nowoczesnych, zdrowych i ekologicznych budynków użyteczności publicznej i myślę, że bez zbędnej przesady możemy podkreślić, że jesteśmy liderem w tym segmencie rynku w Polsce – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Nasza oferta opiera się na głównej misji naszej firmy, zgodnie z którą chcemy oferować szybkie w realizacji budynki, wyróżniające się doskonałymi parametrami dyfuzyjności, co ma olbrzymie znaczenie w budynkach biurowych, w których pracownicy spędzają wiele godzin każdego dnia, w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, przedszkolach i żłobkach, w których dzieci bawią się i uczą w swoich najmłodszych latach życia, ale także w budynkach mieszkalnych, których prozdrowotne parametry mają równie wysokie znaczenie, jak wysoka jakość wykonania.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe