

Zmiany w zarządzie T-Mobile Polska
Adam Sawicki podjął decyzję o odejściu z T-Mobile Polska S.A. z dniem 31 marca br. Stanowisko Prezesa Zarządu T-Mobile Polska S.A. 1 kwietnia br. obejmie Andreas Maierhofer.
Andreas Maierhofer jest obecnie Prezesem Zarządu Telekom Macedonia. Posiada szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacyjnym oraz IT. Karierę zawodową rozpoczął w 1987 roku w grupie Telekom Austria, od tego momentu piastował szereg stanowisk menedżerskich w różnych obszarach. W roku 1996 objął funkcję Dyrektora Departamentu Rozliczeń (Billing Collection Department), a w 1999 - funkcję Dyrektora Pionu Usług Detalicznych (Director Customer Services) w Mobilkom Austria. Od roku 2004, jako Chief Operating Officer w Si.mobil Slovenia, był odpowiedzialny za marketing, sprzedaż, obsługę klienta oraz HR, a w roku 2006 objął stanowisko prezesa spółki. W kolejnych latach kontynuował międzynarodową karierę, przenosząc się do Bułgarii, gdzie objął stanowisko Chief Commercial Officer spółki Mobitel EAD, by następnie, od 2009 r., zostać jej prezesem.
Srini Gopalan, Członek Zarządu Deutsche Telekom, Przewodniczący Rady Nadzorczej T-Mobile Polska powiedział:
„Dziękujemy Adamowi Sawickiemu za Jego wkład w rozwój T-Mobile Polska w trudnych warunkach rynkowych i życzymy mu powodzenia w dalszych działaniach. Adam odegrał istotną rolę w przygotowaniu i wdrożeniu pierwszej fazy zmian w Spółce. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za pasję i zaangażowanie z jakimi je realizował. Cieszymy się, że Andreas Maierhofer zgodził się zastąpić Adama w tej roli. Jest doświadczonym menedżerem, posiadającym ogromne doświadczenie zarówno w telekomunikacji mobilnej, jak i stacjonarnej oraz posiadającym szeroką wiedzę w obszarze uruchamiania, zarządzania i integracji telekomów w skali międzynarodowej”.
Do Zarządu T-Mobile Polska dołączy również Włodzimierz Nowak, obejmując stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za sprawy prawne, zarządzanie zgodnością i bezpieczeństwo. Włodzimierz Nowak przez lata związany był z obszarem obronności, z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Cyfryzacji oraz pracował w strukturach NATO. Posiada rozległe doświadczenie i kompetencje z obszaru cyberbezpieczeństwa, które zdobywał między innymi jako Dyrektor Departamentu Informatyki i Telekomunikacji Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji. Srini Gopalan dodał:
"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołącza do nas ekspert w obszarze tak wrażliwym i ważnym dla naszej działalności. Cieszymy się, że Włodzimierz Nowak wesprze nas swoim doświadczeniem na tym polu".
Elżbieta Wójcik, dotychczasowa Dyrektor ds. Rynku Prywatnego, odpowiedzialna za komunikację rynkową, strategię marki, obsługę klienta, sprzedaż i zarządzanie kanałami sprzedaży odejdzie ze stanowiska członka zarządu T-Mobile Polska. Frederic Perron obejmie stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za Rynek Prywatny z początkiem maja.
Srini Gopalan skomentował ten wybór następująco:
„Frederic Perron posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie szczególnie w budowie strategii oraz zarządzaniu produktami. Naprawdę cieszę się na współpracę z Nim”.
Frederic Perron zajmował czołowe stanowiska w biznesie telekomunikacyjnym, między innymi w T-Mobile w Wielkiej Brytanii oraz Vodafone w Wielkiej Brytanii i Czechach. Przed przejściem do T-Mobile Polska był związany z Roger Communications, gdzie przez ostatnie 3 lata zajmował stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za Customer Management & Loyality.
źródło: t-mobile/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Komplex Torus wybiera MLP Pruszków II i wynajmuje blisko 6,8 tys. mkw. powierzchni
2026.08.18Jeden z niewielu takich ośrodków w Polsce. Mazowiecki szpital pokazuje, jak dobrze wydać pieniądze na zdrowie
2026.08.17Po wycieku danych niemal 19 mln osób eksperci zwracają uwagę na inny problem: tworzymy coraz więcej kopii danych
2026.08.17Firmy nie są gotowe na nowe regulacje UE a PPWR właśnie wchodzi w życie
2026.08.13Eurowind Energy pozyskał 111 mln euro na budowę farm fotowoltaicznych w Polsce
2026.08.1178 proc. Polaków uważa, że używane auto najbezpieczniej kupić u profesjonalisty. Jednak tylko 9 proc. ufa jego informacjom
2026.08.11Najgłośniejsze festiwale muzyczne lata. Te wydarzenia budzą najwięcej emocji w sieci
2026.08.11Girteka otwiera przewoźnikom dostęp do dużych przetargów i regularnych przewozów
2026.08.06Anime, manga i cosplay opanują Piłę. G City Kasztanowa zaprasza na Mangafest
2026.08.06





