informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Znamy zwycięzców konkursu Baumit Fasada Roku 2013

Znamy zwycięzców konkursu Baumit Fasada Roku 2013

Nieruchomości / 2014.06.09

Konkurs Fasada Roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Od kilku lat architekci, wykonawcy oraz inwestorzy zgłaszają swoje realizacje i walczą o tytuł najlepszej fasady. W tym roku do rywalizacji stanęło 211 budynków, z których Jury wybrało 4 zwycięzców i przyznało 9 wyróżnień. Nagrodzone obiekty zachwycają nowoczesną koncepcją architektoniczną, umiejętnym współgraniem kolorów i struktur, jak również dbałością o detale. Zwieńczeniem VII edycji konkursu Fasada Roku była uroczysta gala w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

VII edycja konkursu Fasada Roku pod wieloma względami była wyjątkowa. Przede wszystkim po raz kolejny padł rekord ilości zgłoszonych obiektów. W pierwszej kategorii „Nowy budynek” – znalazło się 89 obiektów, w drugiej – „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji” – 44, w trzeciej – „Budynek z wielkiej płyty” – 46, a w czwartej – „Budynek po renowacji” – 32. W sumie o główną nagrodę rywalizowało aż 211 budynków. Jury złożone z wybitnych architektów, osób zawodowo związanych z branżą budowlaną, a także przedstawicieli mediów branżowych nie miało łatwego zadania. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zastosowane kolory i struktury na elewacji oraz ich kreatywne łączenie. Nagrodzono realizacje, które podkreślają charakter budynku i uwypuklają ich oryginalną urodę. Najwyżej ocenione zostały projekty, które w naturalny sposób wpisują się w otoczenie i nie burzą harmonii przestrzeni, w jakiej się znajdują.
W pierwszej kategorii „Nowy budynek” bezapelacyjne zwycięstwo odniósł budynek mieszkalny z Poznania przy ul. Inflanckiej 20. Obiekt do konkursu zgłosiło Przedsiębiorstwo ARI Sp. z o.o. Autorem projektu jest dr inż. arch. Eugeniusz Skrzypczak wraz z zespołem: arch. Krzysztof Sikorski, arch. Maciej Armanowski, arch. Jacek Gilewicz i arch. Tomasz Kusznierów. Anna Gregorczyk dbała o fotograficzną dokumentację realizowanej inwestycji. Inwestorem jest firma UWI Inwestycje S.A. Inflancka Spółka Komandytowa. Natomiast wykonaniem zajęła się firma Pil Building Sp. z o.o. Wyróżnienie w tej kategorii zostało przyznane, za Inwestycję „Zatorska 59” z Wrocławia, dla spółki Triada Dom Wachowiak Śliwiak sp. j., będącej jednocześnie inwestorem jak i wykonawcą obiektu. Autorem projektu jest Piotr Zybura z Chili House. Jury postanowiło także wyróżnić Zespół Budynków Mieszkalnych zlokalizowany w Warszawie przy ul. Przasnyskiej 10. Realizację do konkursu zgłosiło DIP Biuro Projektów Krzysztof Pasternak. Osobą odpowiedzialną za projekt jest Krzysztof Pasternak. Inwestorem jest firma Zielono Sp. z o.o., a wykonawcą Unibep S.A. Wyróżnienie zostało również przyznane Zespołowi Budynków Mieszkalno-Usługowych Apartamenty Novum z Krakowa. Realizacja zlokalizowana przy ul. Rakowickiej została zgłoszona do konkursu przez biuro architektoniczne IMB Asymetria Sp. z o.o. i Wspólnicy sp. k. Autorem projektu jest Marek Borkowski. Wykonawcą jest firma Erbud S.A, inwestorem – firma Durham Sp. z o.o.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe