

5G Enterprise Network Slicing – nowe rozwiązanie od firm OPPO, Ericsson i Qualcomm
OPPO we współpracy z firmami Ericsson i Qualcomm ogłosiło pomyślne rezultaty testów rozwiązania do plasterkowania (slicingu) sieci 5G dla przedsiębiorstw. Jest to ważny krok w procesie praktycznego wdrożenia dzielenia sieci 5G dla firm, a rozwiązanie jest zaprojektowane tak, aby mogło być w przyszłości wprowadzone przez operatorów sieci na całym świecie.
OPPO, Ericsson i Qualcomm przedstawili 5G Enterprise Network Slicing w laboratorium 5G OPPO. Dzięki współpracy trzech firm, podczas pierwszej prezentacji, udało się uzyskać połączenie między siecią podstawową, bezprzewodową i modułem chipowym. Zespół projektowy pracował nad rozwiązaniem, używając różnorodnych technologii i narzędzi, takich jak OPPO Find X Pro (napędzany przez platformę mobilną Snapdragon 8 Gen 1 z systemem Snapdragon X65 Modem-RF oraz ColorOS opartym na Android 12), jak również technologii Dynamic Network Slicing Selection od firmy Ericsson 5G Core do obsługi wyboru trasy urządzenia użytkownika i kontroli polityki użytkowania (URSP) oraz rozwiązania 5G RAN Slicing i modemów 5G Qualcomm.
Wiele możliwości jednej sieci
Dzieląc sieć na wiele wirtualnych sieci typu end-to-end, technologia 5G Network Slicing może zapewnić niezależne, dostosowane do konkretnych potrzeb zasoby sieciowe. W konsekwencji uwolni to jeszcze większą liczbę zasobów 5G w celu zapewnienia bardziej elastycznych i efektywnych sieci piątej generacji. Partnerzy będą teraz pracować nad sfinalizowaniem szczegółów dotyczących ekosystemu, urządzeń i sieci, mając na uwadze komercyjne wdrożenie rozwiązania.
Plasterkowanie sieci pomoże rozwijać nowe obszary technologii
Slicing 5G umożliwia tworzenie niezależnych "plasterków" sieci wirtualnej o różnych właściwościach, np. dotyczących opóźnień, przepustowości czy bezpieczeństwa. Wszystko zależy od potrzeb podmiotów łączących się z siecią. Jak to działa w praktyce? Przykładowo, dla aplikacji automatycznej jazdy, można utworzyć specjalną sieć o dużej przepustowości i małych opóźnieniach, co daje gwarancję, że pojazdy otrzymają taki poziom dokładności danych i wydajności obliczeniowej, jaki jest im potrzebny do zachowania bezpieczeństwa na drodze. Co więcej, fragmenty sieci mogą być tworzone dla konkretnych gier lub platform, zapewniając użytkownikom łączność niezależną od ruchu w sieci. Rozwiązanie sprawdzi się także w zakresie IoT, np. w inteligentnych fabrykach.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Pracownik sezonowy – w jaki sposób do niego dotrzeć? I jak wygląda sytuacja na rynku?
2023.05.29Przełom w monitorowaniu cukrzycy – diabetomat jak alkomat
2023.05.29Dom Development rozpoczął budowę trzeciego etapu Osiedla Zielna
2023.05.26Zebra Technologies prezentuje "Potrójny Klucz" do przyszłości bezpieczeństwa publicznego
2023.05.26Likopen naturalny „odkurzacz” twojego organizmu
2023.05.25Nowy kapitał, napływający do Polski celuje w tańsze aktywa
2023.05.25TomTom i Alteryx zacieśniają partnerstwo dzięki nowej ofercie Location Intelligence
2023.05.25IT – idealna branża dla mam?
2023.05.25GRUPA LENOVO: WYNIKI FINANSOWE ZA CAŁY ROK 2022/23
2023.05.25