informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
AMD - niższe przychody

AMD - niższe przychody

Technologie / 2012.01.25

Firma Advanced Micro Devices prognozuje niższe przychody w kolejnych kwartałach - spowodowane jest to słabszym popytem na rynku PC oraz niestabilną sytuacją gospodarek na świecie. Zyski za czwarty kwartał przez AMD musiały zostać skorygowane, przychody za ten okres również są mniejsze od zakładanych. AMD boryka się z podobnymi problemami co Intel - dużą konkurencją dla wspomnianych producentów procesorów są również Ipady marki Apple - konsumenci częściej wybierają te urządzenia kosztem tradycjynych pecetów lub laptopów.

W przeciwieństwie do Intela , AMD jest w większym stopniu uzależniony od sprzedaży procesorów do PC właśnie  - "W czwartym kwartale AMD wykonał dobrą robotę na rynku PC, nie mogą jednak spocząć na laurach, stale muszą budować zaufanie wśród inwestorów, to bardzo ważne" - powiedział Srini Pajjuri, analityk z CLSA.

Przychody AMD w kończącym się w marcu roku obrotowym, w czwartym kwartale będą mniejsze o 8%(nawet 10-11%) i wyniosą ok. 1.5 miliarda dolarów. Akcje AMD tuż po rozpoczęciu sesji spadły o 2, 7 %, zakończyły jednak dzień z niewielkim wzrostem siegającym 0.15% - za jedną okazję płacono 6.53 $.

źródło: reuters/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe