Antybakteryjne przyciski Schneider Electric odpowiedzią na oczekiwania przemysłu
Pandemia COVID 19 zmieniła postrzeganie dbania o higienę w wielu obszarach życia. W 2020 roku tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedaż środków do dezynfekcji rąk wzrosła o 600% w stosunku do poprzedniego roku . Podobny wzrost zapotrzebowania na tego typu środki odnotowano także w Polsce. Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży produkcyjnej i wprowadza na rynek antybakteryjne przyciski Harmony. Rozwiązanie ułatwia pracę w dużych zakładach, ograniczając ryzyko zachorowalności.
Domieszka srebra i środek antybakteryjny zawarte w powłoce przycisku Harmony ograniczają rozwój bakterii i drobnoustrojów aż o 95 proc. w ciągu 15 minut, a w ciągu dwóch godzin ich skuteczność wzrasta do 99 proc.
Powłoka przycisku skutecznie zapobiega także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, plam, odbarwień, a także jest odporna na uszkodzenia i korozje. Dzięki temu rozwiązanie od Schneider Electric może służyć przez bardzo długi czas.
– Do tej pory jedyną pewną metodą dezynfekcji przedmiotów było opryskiwanie środkami dezynfekującymi elementów, które często są dotykane. Warto zaznaczyć, że te przedmioty nie zyskują dzięki temu właściwości antybakteryjnych na długo. Wraz z wyparowaniem płynu, kończy się jego działanie. Stąd pomysł stworzenia antybakteryjnych przycisków, z nieścieralną, bezpieczną powłoką – mówi Karol Witkowski, Szef Produktu w Schneider Electric.
Przyciski zaprojektowane przez Schneider Electric to dodatkowa ochrona i bezpieczeństwo sanitarne sprzętu. Nie zwalnia to jednak użytkowników z obowiązku przestrzegania wprowadzonych już na początku pandemii zasad higieny, takich jak regularne mycie rąk, odkażanie sprzętu oraz podłogi, czy – w miarę możliwości – zachowanie dystansu społecznego.
źródło: informacjebranzowe.pl