

Aresztowania w Olympusie
W czwartek policja aresztowała siedmiu mężczyzn w związku z oszustwami w Olympusie na kwotę ponad 1.7 mld dolarów amerykańskich. Wsród zatrzymanych jest były prezydent Tsuyoshi Kikukawa, były wiceprezes Hisashi Mori i były rewident Hideo Yamada - całkiem doborowe towarzystwo. Ale to nie wszyscy. Zarzut naruszenia podstawowych instrumentów finansowych, łamania prawa dewizowego oraz pomaganie w ukrywaniu strat inwestycyjnych w prokuraturze usłyszało także dwóch byłych bankierów Akio Nakagawa i Nobumasa Yokoo.
Na tym się nie skończy, bo to dopiero początek wielkiego sprzątania w Olympusie. Walne Zgromadzenie zaplanowane jest na 20. kwietnia kiedy to wybrany zostanie następca Suichi Takayamy. Kandydatów jest trzech- Masataka Suzuki, Kazuhiro Watanabe i Shinichi Nishigaki.
źródło: reuters/agdrtv24.pl
Najnowsze aktualności
Elhurt Plus S.A. sprzedaje projekt magazynowy w Bochni. Nabywcą DL Invest Group
2025.12.23Konwersje nie wspierają rynku biur. Przeciwnie
2025.12.19Trina Storage prezentuje Elementa 3 - nową generację wielkoskalowych magazynów energii o podwyższonym bezpieczeństwie, elastyczności oraz wartości systemowej
2025.12.19Baumit znów pomaga w ramach Szlachetnej Paczki
2025.12.18GH Development rozpoczyna sprzedaż mieszkań w inwestycji Orzechowa 2 na warszawskich Włochach
2025.12.18Problemy z oprogramowaniem w polskim sektorze publicznym: co zmieniło się od czasu raportu NIK?
2025.12.18Matexi Polska nawiązuje współpracę z Moovin Interiors
2025.12.18Kogo będą zatrudniać firmy w 2026? Dyplom schodzi na drugi plan. 78% firm rekrutuje wg doświadczenia
2025.12.17G City Targówek zamienia się w filmowe Bikini Dolne
2025.12.16





