informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
ASSA ABLOY kończy rok z dobrym wynikiem

ASSA ABLOY kończy rok z dobrym wynikiem

Wyniki finansowe / 2017.01.05

Koniec roku 2016 to dla lidera branży zabezpieczeń czas podsumowań i planowania działań na kolejne miesiące. Pasmo sukcesów, jakimi niewątpliwie może pochwalić się w tym okresie spółka, pozwala kontynuować realizację przyjętych założeń oraz z nadzieją wkraczać w nowy rok.

Zgodnie z przewidywaniami zarządu, zawartymi w zeszłorocznej prognozie, rok 2016 okazał się prawdziwie udany. Firma kolejny rok z rzędu zanotowała blisko 20% wzrost sprzedaży we wszystkich kanałach. Wzmocnił się też udział w rynku niemalże wszystkich grup produktowych. Podobne rokowania dla rozwoju spółki obowiązują również na nadchodzący rok: w pełni spożytkować tendencje rynkowe, wykorzystać swoje najmocniejsze strony oraz wzmocnić stabilność przedsiębiorstwa. Działania te mają na celu ugruntowanie pozycji lidera w dynamicznie rozwijającym się segmencie zabezpieczeń oraz zdobycie nowych rynków zbytu.

Targowy debiut

„Przyszłość jest bezprzewodowa” – pod takim hasłem w pierwszej połowie roku ASSA ABLOY zadebiutowała na największych w Europie Środkowej targach branży zabezpieczeń – Securex 2016. – Udział w wydarzeniu był doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z odbiorcami naszych rozwiązań, ale i szansą wymiany doświadczeń i nawiązania nowych relacji biznesowych. Nie bez znaczenia też pozostaje dla nas fakt, iż z targów wróciliśmy z kilkoma wyróżnieniami – m.in. Złotymi Medalami MTP za Abloy CLIQ Connect czy Technologię Aperio ® - komentuje Joanna Skalbaniok, Managing Director w Assa Abloy Poland.

Prestiżowe nagrody są najlepszym potwierdzeniem pozycji czołowego producenta w branży zabezpieczeń oraz innowacyjności, na którą tak mocno stawia firma.

Pionierstwo zapisane w biznes-planie

Ponad 20-letnie doświadczenie i stała praca nad udoskonalaniem swoich rozwiązań pozwalają ASSA ABLOY być jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w swoim sektorze. Firma nieustannie poszukuje nowych rozwiązań technologicznych, które mają zagwarantować bezpieczeństwo milionom klientów indywidualnych, instytucjom państwowym i prywatnym. Jednym z elementów wdrażanej od ponad dekady polityki rozwoju było otwarcie w tym roku centrum badawczo-rozwojowego pod Krakowem. To właśnie tam kilkudziesięciu specjalistów prowadzi dziś prace nad nowymi rozwiązaniami z zakresu elektromechanicznych systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu. Wysiłek wkładany w oferowanie coraz to bardziej funkcjonalnych, wygodnych i bezpiecznych produktów został, po raz kolejny już, dostrzeżony przez amerykański magazyn „Forbes”, który umieścił ASSA ABLOY na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm świata.

Najwięksi zaufali ASSA ABLOY

ASSA ABLOY posiada w swoim portfolio kilkadziesiąt obiektów użyteczności publicznej, biurowców, muzeów i szpitali, w których zastosowanie znalazły rozwiązania firmy. Odnajdujemy je także w tak znanych miejscach Stadion Narodowy w Warszawie, Galeria Mokotowska, czy infrastruktura największej sieci komórkowej w Polsce – Orange. W obiektach zlokalizowanych w całej Polsce wdrożono system Abloy CLIQ. – Orange Polska (OPL), jako firma innowacyjna i lider rynku telekomunikacyjnego poszukiwała nowoczesnej technologii, która przyniesie wartość dodaną do klasycznych zamknięć mechanicznych.

Zaimplementowane rozwiązanie w bardzo konkretny sposób wpłynęło na poziom bezpieczeństwa w kilku tysiącach obiektów rozproszonych w całej Polsce. Przede wszystkim jednak, zmieniło model zarządzania dostępem do infrastruktury technicznej dla kilkunastu tysięcy pracowników OPL i firm współpracujących. Abloy Cliq wraz z aplikacją Cliq Web Manager pozwala Departamentowi Bezpieczeństwa i innym jednostkom OPL osiągać wyższą jakość świadczonych usług na rzecz klientów (SLA) - m.in. czas usuwania awarii. Ponadto, jest ważnym narzędziem do weryfikacji prac prowadzonych przez firmy podwykonawcze, redukcji kosztów związanych z dojazdami po klucze, utrzymywaniem punktów ich dystrybucji czy odtwarzaniem skradzionych elementów infrastruktury – tłumaczy Łukasz Grabiński, Dyrektor Bezpieczeństwa Obiektów i Urządzeń w Orange Polska.

W gronie najlepszych

W 2016 roku ASSA ABLOY dołączyła do elitarnego grona Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Oba wydarzenia to prawdziwe kamienie milowe w rozwoju firmy. Działająca od 1994 roku PISA, to organizacja zrzeszająca największe firmy branży zabezpieczeń i dbająca o najwyższą jakość świadczonych przez nie usług. PSBE to z kolei instytucja rozpowszechniająca koncepcję green building oraz wspierająca sektor budowlany w Polsce. – Przynależność ASSA ABLOY do obu organizacji świadczy o ogromnej świadomości firmy, zrozumieniu idei „green building” oraz mocnego zaangażowania się w rozwój oraz promocję „zielonych” i ekologicznych rozwiązań i produktów – tłumaczy Grzegorz Korzeniowski, Manager działu PEU w ASSA ABLOY.

Zapoczątkować nową erę

- Rok 2016 to dla naszej firmy czas szczególnie wytężonej pracy. Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy w przygotowanie kampanii nowego produktu – elektronicznego zamka ENTR. To innowacyjne rozwiązanie trafiło na sklepowe półki późną jesienią i szybko spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony klientów – wyjaśnia Joanna Skalbaniok. Ogromna popularyzacja urządzeń cyfrowych ze zdalną kontrolą dostępu to główny czynnik stojący za powstaniem zamka ENTR. Wprowadzenie urządzenia na rodzimym rynku wspiera zakrojona na szeroką skalę kampania „ENTR – Era Smart Locka”. Wieloetapowa i wielowymiarowa strategia prowadzona będzie w telewizji, prasie i Internecie, a jej głównymi adresatami są architekci, deweloperzy i klienci indywidualni. Promocję zamka mają wspierać także czołowi polscy blogerzy i vlogerzy.

Mobilny trend

Specjaliści branży zabezpieczeń przewidują, że rok 2017 jak i kolejne lata ukierunkowane będą na sprzedaż rozwiązań mobilnych. Coraz większą popularność zyskują urządzenia cyfrowe ze zdalną kontrolą dostępu, a społeczeństwo przykłada większąwagę do kwestii bezpieczeństwa. - Wpływa na to wzrost zamożności społeczeństw oraz postępująca urbanizacja. Dobrze znane karty dostępu czy breloki zostaną wkrótce częściowo zastąpione przez urządzenia mobilne. Bez wątpienia technologie tego typu już dziś przynoszą wymierne korzyści firmom i instytucjom, w których zostały zaimplementowane.

Kontrola dostępu, wykorzystująca urządzenia mobilne, zapewnia takim budynkom dobry poziom bezpieczeństwa, a pracownikom większą wygodę użytkowania i tym samym lepszą efektywność – komentuje Grzegorz Korzeniowski.

ASSA ABLOY Group niezmiennie poszukuje szczególnych szans wzrostu poprzez strategiczne planowanie kolejnych działań. Zarząd spółki z pełną satysfakcją zamyka kończący się rok i z nadzieją wchodzi w nowy 2017.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe