informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Będą zmiany w zarządzie Electroluxa
fot. Hans Stråberg, Lars Wedenborn, Marcus Wallenberg, Jenny Rosberg(od lewej)

Będą zmiany w zarządzie Electroluxa

Technologie / 2012.02.15

W ramach przygotowań do rocznego Walnego Zgromadzenia Electrolux, które odbędzie się 27. marca, komitet nominacji Electrolux zaproponował Ronnie Letena i Fredrika Perssona na nowych członków Zarządu. Komitet zaproponował także ponowny wybór do zarządu Marcusa Wallenberga, Lorna Davisa, Hasse Johanssona, Keitha McLoughlina, Ulrika Saxona, Torbena Ballegaarda Sørensena i Barbarę Milian Thoralfsson. Propozycja Letena i Perssona związana jest z osobami Peggy Bruzelius i Johna S. Lupo, którzy dłużej nie chcieli zasiadać w zarządzie szwedzkiej firmy.

Ronnie Leten jest prezesem i dyrektorem generalnym Atlas Copco AB, międzynarodowej grupy przemysłowej  produkującej kompresory, uzdatniacze powietrza oraz wyposażenia górniczego. Przez ponad 25 lat służył na różnych stanowiskach wykonawczych w Atlas Copco. Belg urodził się w 1956 roku, posiada magistra Ekonomii Stosowanej na Uniwersytecie w Hasselt w Belgii.

Natomiast Fredrik Persson jest prezesem i CEO firmy Axel Johnson AB, także członkiem zarządu kilku spółek Grupy Johnson Axel, w tym Axfood AB, AB i Mekonomen Axstores AB. Persson to członek zarządu Szwedzkiej Federacji Handlu i Konfederacji Przedsiębiorców Szwedzkich. Fredrik Persson urodził się w 1968, posiada tytuł magistra nauk ekonomicznych na Stockholm School of Economics.

źródło: electrolux/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe