informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
BizTech podsumowuje rok 2011

BizTech podsumowuje rok 2011

Technologie / 2012.01.23

Rok 2011 BizTech Konsulting SA zamknął przychodami wysokości 9,3 mln zł, co stanowi 3% wzrostu w porównaniu z rokiem 2010 i 8% wzrost w stosunku do 2009 roku, i w efekcie dało firmie tytuł Gazeli Biznesu z 527 miejscem wśród najlepszych firm województwa mazowieckiego. W 2011 roku przychody z prowadzonych szkoleń i egzaminów stanowiły 22%, na pozostałe 78% złożyły się wdrożenia rozwiązań IT, audyty i sprzedaż sprzętu oraz oprogramowania. W tegorocznym rankingu Gazel Biznesu, prowadzonym wspólnie przez redakcję Pulsu Biznesu i Coface Poland, podsumowującym rok 2011 firma BizTech Konsulting znalazła się na 527 miejscu najbardziej dynamicznych firm województwa mazowieckiego i na 3076 miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej.

„Miniony rok był dla naszej branży IT trudny, bo klienci naszych usług byli nadal bardzo ostrożni przy podejmowaniu decyzji o wydatkach na usługi informatyczne. I działo się tak, pomimo stale poprawiającej się ich pozycji na rynku” - mówi Sławomir Chabros, prezes BizTech Konsulting SA. „Obecny rok będzie na pewno trudniejszy w zakresie szkoleń - skończyły się dofinansowania unijne, ale liczę, że będzie lepszy pod względem innych naszych usług, tj. wdrożenia różnych rozwiązań szytych na miarę czy audytów bezpieczeństwa. W 2011 r. przychody z naszej działalności szkoleniowej stanowiły 22% przychodów, w tym roku spodziewamy się, że nie będą niższe i na to się przygotowujemy z naszymi zasobami”.

Rok 2011 w szkoleniach

Po rekordowym dla firm szkoleniowych, także w zakresie szkoleń IT, roku 2010 - dzięki wielomiliardowym wsparciom z funduszy unijnych, rok 2011 był już nieco gorszy, ale miał nadal dużą dynamikę. Tendencja ta już się skończyła i nie powtórzy się w obecnej, tzw. unijnej perspektywie budżetowej, czyli do roku 2013. Rok 2011 stał pod znakiem bezpłatnych dla uczestników, szkoleń finansowanych z EFS - firmy szkoleniowe, które bazowały wyłącznie na tych szkoleniach mogą nawet zniknąć z rynku. Szkolenia finansowane z EFS wzrosły w BizTech w 2011 r. w stosunku do 2010 r. o ok. 46% i stanowiły 43% wartości wszystkich szkoleń. Wartość szkoleń komercyjnych pozostała na podobnym poziomie.

„Dużym zainteresowaniem cieszyły się również bardzo zaawansowane szkolenia i warsztaty m.in. „SQL Server 2008 Internals and Query Tuning” i „Advanced SQL Server Performance Tuning” prowadzone przez bardzo doświadczonego i uznanego również na świecie polskiego specjalistę. I na tym nie poprzestaniemy. W przyszłym roku, kluczem do przyciągnięcia klientów na szkolenia będą - oprócz marki firmy szkoleniowej - kompetencje, doświadczenie, a nierzadko i światowa popularność poszczególnych trenerów” - mówi Urszula Krajewska, Dyrektor Edukacji w BizTech Konsulting SA. „W tym roku na wiele najbardziej specjalistycznych warsztatów uczestnicy trafili do nas poprzez fora internetowe i grupy dyskusyjne. Elementami, które przyciągają dziś na szkolenia - oprócz kompetencji - są: niestandardowe formy i treści szkoleń, elastyczność dostosowania oferty do potrzeb klienta, wzbogacanie oferty i połączenie szkolenia z przygotowaniem do certyfikacji, czyli egzaminu potwierdzającego umiejętności”.

Usługi IT w 2011 roku

W 2011 r. BizTech odnotował wzrost związany z wdrożeniami rozwiązań dla biznesu, bazujących na technologiach Microsoft i Oracle. W większości były to kompleksowe projekty głęboko dopasowane do potrzeb klientów.

„Coraz większa liczba klientów ma także świadomość, że gotowe rozwiązania nie spełniają ich oczekiwań i oczekują od nas daleko idących modyfikacji oraz dostosowania do specyficznych wymagań. Sama technologia nie jest gwarantem sukcesu” - mówi Sławomir Chabros, Prezes BizTech Konsulting SA. „Znacząco wzrosło także zainteresowanie audytami bezpieczeństwa i rozwiązaniami poprawiającymi bezpieczeństwo IT - ochrona stacji roboczych i środowisk serwerowych, systemy back up-owe oraz bezpieczeństwo poczty elektronicznej. Niestety - z oczywistych względów - nie możemy tu mówić o szczegółach, a nawet wymieniać nazw klientów”.

Wchłonięcie przez Oracle firm Bea i Sun otworzyło przed klientami zupełnie nowe perspektywy technologiczne. Po raz pierwszy klienci mają dostęp do zintegrowanych z bazą danych i serwerem aplikacji rozwiązań sprzętowych: w pełni skalowanych serwerów Intelowych i SPARCowych, pamięci masowych typu NAS i SAN, pamięci taśmowych oraz pamięci typu Flash. Uzupełnia to wszystko technologia wspierająca filozofię chmury oraz wirtualizacja, umożliwiająca znalezienie złotego środka na maszynach wieloprocesorowych pomiędzy ceną licencji i wydajnością.

„Technologia - choć coraz doskonalsza - osiągając niespotykany dotąd poziom komplikacji wymaga coraz większej wiedzy i doświadczenia. Rośnie tak zwany próg wejścia w nowe lub połączone technologie. Nasi klienci to rozumieją i w szerszym zakresie korzystają z naszych usług eksperckich i edukacji” - mówi Paweł Chomicz, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Oracle w BizTech Konsulting SA.

Gazele Biznesu - kryteria

Gazele Biznesu, to prowadzony od 12 lat ranking najlepszych firm w Polsce. Prowadzony jest on wspólnie przez redakcje Pulsu Biznesu i firmę Coface Poland. Warunkiem znalezienia się w rankingu i uzyskania prawa do posługiwania się tytułem Gazela Biznesu jest spełnienie przez firmę jednocześnie 5 warunków:

  • rozpoczęcie działalności przed rokiem 2008 i nieprzerwane prowadzenie jej do chwili obecnej
  • uzyskiwanie zysku we wszystkich kolejnych latach od 2008 roku - nawet jednoroczna strata eliminuje
  • od roku 2008 firma uzyskuje coroczny wzrost sprzedaży
  • w roku 2008 przychody firmy zamykały się w przedziale 3-200 mln zł
  • przynajmniej od roku 2008 firma regularnie publikuje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B lub udostępnia je firmie Coface Polska

źródło: agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe