informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
CES 2015 - Samsung przedstawia mapę wdrożenia koncepcji Internetu rzeczy (IoT)

CES 2015 - Samsung przedstawia mapę wdrożenia koncepcji Internetu rzeczy (IoT)

Wydarzenia / 2015.01.09

Prezes i dyrektor generalny Samsung Electronics — BK Yoon — wygłosił mowę otwierającą Międzynarodową Wystawę Elektroniki Użytkowej (CES) 2015, apelując o większą otwartość i współpracę przedstawicieli poszczególnych branż w celu wykorzystania nieskończonych możliwości, jakie stwarza Internet rzeczy (IoT).

Internet rzeczy ma szansę przekształcić nasze społeczeństwo, gospodarkę oraz sposób życia — przekonywał BK Yoon. Naszym zadaniem jest wspólne działanie — w ramach branży oraz poszczególnych sektorów — na rzecz urzeczywistnienia niezwykle obiecującej idei Internetu rzeczy. BK Yoon podkreślił również, że IoT musi być ukierunkowany na potrzeby ludzi i odpowiadać ich stylowi życia: Internet rzeczy nie koncentruje się na urządzeniach. Najważniejsi są w nim ludzie. Każdy człowiek znajduje się w centrum własnego technologicznego uniwersum, a wszechświat IoT będzie nieustannie dostosowywał się i zmieniał kształt odpowiednio do rzeczywistości, w której funkcjonujemy.

Wyrazem zaangażowania firmy Samsung w dążenie do urzeczywistnienia idei IoT jest przedstawiony przez BK Yoona harmonogram wdrożenia koncepcji IoT w produktach Samsung. Do 2017 roku wszystkie telewizory Samsung będą urządzeniami IoT, a w ciągu pięciu lat cały sprzęt komputerowy Samsung będzie gotowy do działania w ramach koncepcji, co dodatkowo przyspieszy ekspansję dostępnych na rynku urządzeń IoT.

BK Yoon podkreślił również istotną rolę deweloperów w tworzeniu IoT i ogłosił, że w 2015 roku firma Samsung zamierza zainwestować ponad 100 milionów dolarów w rozwój swojej społeczności deweloperów.

  • Rozszerzenie oferty urządzeń i komponentów IoT

W erze IoT czujniki staną się jeszcze bardzie zaawansowane technicznie i precyzyjne, a kluczowe komponenty zostaną dodatkowo zminiaturyzowane i będą zużywać mniej energii.

BK Yoon opisał zaawansowane czujniki Samsung, które są na tyle precyzyjne, by rozpoznać środowisko, w jakim znajduje się dana osoba, i zaproponować właściwe rozwiązanie bądź usługę. Samsung pracuje na przykład nad nowym czujnikiem działającym w trójwymiarze i wykrywającym nawet najdelikatniejszy ruch.

Firma prowadzi również badania nad chipami, takimi jak ePOP (embedded package on package) czy bioprocesor, które dzięki niewielkim rozmiarom i niskiemu zużyciu energii znajdą zastosowanie w wielu różnych urządzeniach, szczególnie urządzeniach mobilnych i ubieralnych. Rozszerzenie oferty urządzeń działających w ekosystemie IoT oraz komponentów, które zapewnią im zasilanie, to pierwszy krok w stronę urzeczywistnienia obiecującej wizji Internetu rzeczy — zaznaczył BK Yoon. Samsung już teraz może się pochwalić szeroką gamą urządzeń IoT. W zeszłym roku firma wprowadziła na rynek ponad 665 milionów produktów, a w tym roku liczba ta będzie jeszcze wyższa. Zaczęliśmy już korzystać z ogromnego potencjału, jaki tkwi w koncepcji połączenia urządzeń i wszystkich otaczających nas przedmiotów.

  • Tworzenie otwartego ekosystemu

Zdaniem BK Yoona oprócz urządzeń i komponentów IoT kluczowe znaczenie dla realizacji idei ma otwartość. Na scenie do BK Yoona dołączył Alex Hawkinson, dyrektor generalny SmartThings, który poparł wizję otwartej infrastruktury przedstawioną przez firmę Samsung.

Internet przedmiotów odniesie sukces tylko wtedy, gdy będzie miał charakter otwarty — przekonywał Hawkinson. Wszystkie urządzenia, niezależnie od platformy, na której się opierają, muszą mieć możliwość łączenia się ze sobą. Włożyliśmy wiele wysiłku w osiągnięcie tego celu, a w naszych działaniach na pierwszym miejscu stawiamy użytkowników, którym chcemy zaoferować jak największy wybór i maksymalną swobodę. Ekosystem SmartThings jest obecnie kompatybilny z większą liczbą urządzeń niż jakakolwiek inna platforma.

  • Wspieranie społeczności deweloperów

Samsung niezwykle wysoko ceni deweloperów oraz ich wkład i nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie oni odegrają kluczową rolę w urzeczywistnieniu idei IoT.

Firma Samsung jest silnie zaangażowana we wspieranie społeczności deweloperów — podkreślił BK Yoon. Nasze marzenie o lepszej przyszłości może się ziścić jedynie dzięki wspólnej pracy.

W ramach tego zaangażowania w 2015 roku firma Samsung — jak ogłosił BK Yoon — zainwestuje ponad 100 milionów dolarów w działania wspierające jej społeczność deweloperów, rozwijając swoje akceleratory (specjalne programy) i rozszerzając zasięg międzynarodowych wydarzeń dla deweloperów.

  • Współpraca przedstawicieli różnych branż

Firma Samsung wierzy, że realizacja koncepcji IoT będzie miała daleko idące konsekwencje, nieporównywalne z dotychczasowym wpływem branży elektroniki użytkowej, ponieważ dotknie każdego z aspektów naszego życia codziennego i wywoła rewolucję we wszystkich branżach. Sukces idei IoT wymaga ścisłej współpracy firm reprezentujących poszczególne branże pozwalającej na stworzenie niezbędnej infrastruktury i opracowanie odpowiedniej liczby niestandardowych usług IoT, które spełnią potrzeby klientów.

Jestem głęboko przekonany, że żadna firma ani żadna branża nie jest w stanie w pełni wykorzystać potencjału Internetu rzeczy, działając w izolacji — podsumował BK Yoon. Aby stworzyć uniwersum IoT, musimy wdrożyć koncepcję Internetu rzeczy we wszystkich branżach. Tylko działając wspólnie, będziemy w stanie poprawić jakość życia ludzi.

źródło: samsung/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe