

Debiut pierwszej chińskiej spółki na GPW
Na Głównym Rynku GPW zadebiutowała pierwsza chińska spółka. Peixin International Group N.V. jest 46. zagranicznym emitentem notowanym na rynku regulowanym w Warszawie i 4. zagraniczną spółką, która wprowadziła akcje na główny parkiet w 2013 r. Emitent jest przy tym 444. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW oraz 15. debiutantem na tym rynku w tym roku.
Wartość oferty publicznej chińskiej spółki wyniosła 16 mln zł. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie będzie jedynym rynkiem obrotu akcjami Peixin International Group N.V. Po debiucie na obu rynkach akcji warszawskiej giełdy notowanych jest 55 spółek zagranicznych (46 na Głównym Rynku oraz 9 na rynku NewConnect) z kilkudziesięciu krajów. Wśród nich najliczniej reprezentowane są spółki z Ukrainy, Czech, Litwy i Izraela. Peixin International Group N.V. jest spółką akcyjną, zawiązaną zgodnie z przepisami prawa holenderskiego, z siedzibą w Amsterdamie (Holandia). Spółka jest jedynym udziałowcem Peixin International Group BVI, zawiązanej zgodnie z przepisami prawa Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Peixin International Group BVI jest jedynym udziałowcem spółki prowadzącej działalność w Chińskiej Republice Ludowej.
Peixin projektuje, produkuje i sprzedaje maszyny do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku, takich jak podpaski (42% przychodów w 2012 roku), pieluchy (35%), chusteczki higieniczne (15%) i inne produkty (8%). Na przestrzeni niemal 20 lat działalności, związanej z projektowaniem i produkcją, firma zdobyła wiedzę dotyczącą technologii produkcyjnych i potrzeb klienta, a także zgromadziła doświadczenie w zakresie dystrybucji produktów zarówno w Chinach, jak i za granicą. Grupa jest jednym z najstarszych chińskich producentów maszyn do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku.
źródło: gpw/informacjebranżowe.pl
Najnowsze aktualności
Truck Care rusza z nową ofertą na ciągniki MAN TGX
2026.06.30Granice wracają do handlu. Dlaczego dziś o sukcesie w eksporcie decyduje nie tylko logistyka
2026.06.30Przestępstwo w zasięgu kamery. Integracja monitoringu coraz ważniejsza dla bezpieczeństwa miast
2026.06.293 euro, które zmieni e-commerce. Tanie paczki z Chin na celowniku UE
2026.06.29Europa nie wygra wyścigu o magazyny energii samą skalą. Musi wygrać jakością integracji z siecią
2026.06.29Ponad co ósmy system ESS z nieprawidłowościami krytycznymi dla bezpieczeństwa. SMA wskazuje, gdzie zaczyna się niezawodność projektu
2026.06.29Alides Polska zajmuje strategiczną pozycję na Żoliborzu pod realizację nowego flagowego projektu
2026.06.29Bogi Gabrovic dołącza do Peakside, aby wspierać realizację akwizycji w Polsce
2026.06.29Olivia Centre wprowadza na rynek nową markę: Olivia Rent
2026.06.29





