Design otwarty na każdego - Concordia wznawia Desgin Open
Concordia Design w nowym sezonie kontynuuje cykl Design Open - program otwartych wykładów wokół tematów związanych z projektowaniem, wzornictwem, trendami i innowacjami. Spotkania z ciekawymi, inspirującymi osobowościami ponownie będą przybliżać uczestnikom, czym tak na prawdę jest design, jakie jest jego znaczenie i zadania. Formuła spotkań to zazwyczaj godzina wykładu i pół godziny dyskusji. Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny. Już 30 września odbędzie się pierwsze w tym sezonie spotkanie z Karolem Murlakiem. Tym razem dowiemy się więcej o „drugim życiu technologii”. 27 października to z kolei spotkanie z architektami z pracowni mode:lina, która odnosi sukcesy na całym świecie.
Czym jest drugie życie technologii?
Design nie jest magicznym słowem zmieniającym przedmioty w skomplikowane i wysublimowane formy. Zaprojektowane muszą zostać nie tylko zaskakujące estetycznie meble i dodatki, ale także wszystko, co nas otacza. Cykl spotkań odbywających się co miesiąc w Concordia Design ma ponownie zaciekawiać nie tylko specjalistów, ale także wszystkich pasjonatów dobrego wzornictwa, a także tych, którzy chcieliby o designie dowiedzieć się czegoś ciekawego, a wcale związani z nim nie są. Na kolejne spotkanie Design Open zaproszono Karola Murlaka – projektanta produktów, mebli, wnętrz, wystaw i przestrzeni miejskiej Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także, od niedawna – wykładowcę School of Form. Karol opowie o tym, że jesteśmy świadkami technicznej rewolucji. Każdego roku na świecie powstają nowe materiały, projekty, technologie. Zaraz potem się starzeją i odchodzą w niepamięć. Gloryfikowana innowacyjność nie musi jednak oznaczać pogoni za technologicznymi nowinkami. Czasem wystarczy w niebanalny sposób spojrzeć na znane wszystkim drewno, kauczuk albo tkaninę.Podczas wykładu Karol Murlak wskaże niekonwencjonalne zastosowania konwencjonalnych materiałów zaprezentowanych na przykładzie własnych doświadczeń projektowych i akademickich „Drugie życie technologii”, spotkanie z Karolem Murlakiem: 30.09.2015, godz. 17:30-19:00 wstęp wolny, zapisy: info@concordiadesign.pl oraz pod numerem: +48 61 667 44 00 oraz przez stronę: http://www.concordiadesign.pl/.
Idea, realizacja, drugie życie projektu
Następne spotkanie Design Open poświęcone będzie z kolei architekturze. Poprowadzi je duet: Paweł Garus i Jerzy Woźniak z pracowni mode:lina architekci. Paweł i Jerzy pracują razem od kilku lat, a kolejne ich projekty zdobywają coraz więcej nagród w Polsce i na świecie - ostatnio odebrali w Szanghaju EuroShop RetailDesign Award 2015 wręczaną podczas największych targów biznesowych - EuroShop. Wymieniani przez portal culture.pl jako jedni z najlepszych polskich architektów przed czterdziestką, podczas spotkania DesignOpen opowiedzą o tym, jak projekt "żyje po życiu", a także o tym, jak pracują nad ideą projektu, jak pomysł zamieniany jest na realizację i jak później ta realizacja zaczyna żyć własnym życiem - wpływa na wizerunek marki, umożliwia rozwój, otwiera nowe możliwości i stwarza okazje do współpracy. „Idea, realizacja, drugie życie projektu” - spotkanie z Jerzym Woźniakiem i Pawłem Garusem: 27.10.2015, godz. 18:00, wstęp wolny, zapisy: info@concordiadesign.pl oraz pod numerem: +48 61 667 44 00 oraz przes stronę: http://www.concordiadesign.pl/.
Concordia Design - centrum designu w Poznaniu
Jesteśmy platformą współpracy przedsiębiorców, ekspertów, projektantów opartą o unikalny model biznesowy łączący promocję designu z edukacją i konsultingiem. Nasz zespół tworzą eksperci - praktycy z obszaru design & business innovation z Polski i Europy. Specjalizujemy się m.in. w prowadzeniu działalności edukacyjnej w obszarach: innowacja & kreatywność, design management, nowoczesne metody marketingowe, rozwój osobisty. Jesteśmy w ścisłej czołówce instytucji wdrażających nowoczesne metodologie warsztatów w Polsce. W praktyce wykorzystujemy interaktywne metody pracy multidyscyplinarnej oparte o metodologię Design Thinking. Współpracujemy m.in. z: Internationale Design Zentrum z Berlina,s wspólnie z Politechnico di Milano, Big Innovation Center z Londynu, Lancaster University z Manchesteru tworzyliśmy projekt narzędzi do mierzenia skuteczności designu na zlecenie Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej. Concordia Design jest bardzo często podawana jako przykład udanej renowacji historycznego obiektu architektonicznego do współczesnych potrzeb. To właśnie powstanie centrum kreatywności, designu i biznesu w budynku starej drukarni przy Zwierzynieckiej 3 rozpoczęło bardzo intensywny proces rewitalizacji całej dzielnicy Jeżyce.
źródło: concordiadesign/informacjebranżowe.pl