informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Deutsche Telekom kupuje GTS Central Europe

Deutsche Telekom kupuje GTS Central Europe

Finanse / 2013.11.11

Deutsche Telekom wzmacnia swoją pozycję w segmencie usług B2B kupując GTS Central Europe (GTS) za łączną kwotę 546 milionów euro. Deutsche Telekom dzięki GTS zwiększy swoje możliwości oferowania ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych, jak również dostarczania zintegrowanych produktów w krajach, gdzie DT posiada obecnie ograniczoną stacjonarną infrastrukturę dostępową.

„Inwestujemy na przekór trendom. GTS jest kolejnym elementem rozwoju naszej pozycji rynkowej w oparciu o integrację usług mobilnych i stacjonarnych. Wzmacnianie naszej pozycji na rynku biznesowym jest jednym z najważniejszych elementów naszej strategii,” powiedział Timotheus Höttges, członek zarządu Deutsche Telekom do spraw finansowych. „Ten zakup zwiększy nasze możliwości świadczenia innowacyjnych, ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych. GTS idealnie pasuje do naszego portfolio. Z dodatkowej infrastruktury stacjonarnej najbardziej skorzystają nasze spółki zależne w Polsce i Czechach skupione dotychczas na usługach mobilnych,” powiedziała Claudia Nemat, Członek Zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami Grupy oraz technologię. GTS jest jednym z wiodących dostawców usług telekomunikacyjnych opartych o infrastrukturę w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka posiada rozległą infrastrukturę sieciową oraz centra danych, jak również szeroki wachlarz usług przeznaczonych dla klientów biznesowych. W 2012 roku GTS osiągnął przychody na poziomie 347 milionów euro i EBITDA w wysokości 87 milionów euro bez uwzględnienia aktywów na Słowacji, które pozostaną własnością sprzedającego zgodnie z warunkami transakcji.

Deutsche Telekom kupuje GTS od konsorcjum międzynarodowych funduszy inwestycyjnych, w tym Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital i M/C Partners, które aktywnie rozwijały firmę w ciągu ostatnich sześciu lat. Obecni i przyszli klienci GTS będą czerpali ogromne korzyści wynikające ze wsparcia Deutsche Telekom, które posiada rozległą europejską i światową sieć telekomunikacyjną, dostęp do stacjonarnych i mobilnych usług oraz zasoby finansowe. Pełna ciągłość procesów biznesowych dla wszystkich klientów będzie zagwarantowana. „Postrzegamy Grupę DT jako najlepszego partnera dla GTS i jesteśmy zadowoleni z korzyści oraz możliwości, jakie stwarza ona dla naszych klientów i pracowników”, powiedział Danny Bottoms, Prezes Zarządu GTS Central Europe.
Transakcja wymaga zgody organów regulacyjnych.

źródło: t-mobile/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe