Dyson zaprezentował swoim utalentowanym inżynierom nowe laboratoria
W obecności Ministra Handlu i Przemysłu S. Iswarana James Dyson uroczyście otworzył drzwi nowego centrum technologicznego firmy w Singapurze.
Dyson zainwestował w tym kraju 330 mln funtów w swoją przyszłość. Nowy ośrodek jest wyposażony w najnowocześniejsze laboratoria, w których utalentowani inżynierowie mogą poświęcić się pracy nad sprzętem i oprogramowaniem. Dyson planuje zwiększyć liczbę inżynierów zatrudnionych w Singapurze o 50%. Nowy ośrodek znajduje się w samym sercu społeczności start-upów oraz w pobliżu Narodowego Uniwersytetu Singapuru. Zespoły inżynierów Dyson skupią się w nim na opracowywaniu technologii przyszłości.
„Nieprzypadkowo zwiększamy nasze inwestycje w Singapurze. Chcemy w ten sposób osiągnąć nasze cele technologiczne. To właśnie tutaj najtęższe umysły w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, robotyka, dynamika płynów i systemy wizyjne łączą sprzęt, oprogramowanie i elektronikę w celu tworzenia rozwiązań przyszłości” ¾ powiedział Sir James Dyson. „Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu produkty Dyson rozpoznają otoczenie i dostosowują się do niego oraz same usprawniają swoje działanie”.
Dyson inwestuje 7 mln funtów tygodniowo w badania i rozwój oraz zatrudnia 3500 inżynierów i naukowców na całym świecie. Zespół firmy w Singapurze liczy 1100 osób i jest podzielony między Centrum Technologiczne w Parku Naukowym I (Science Park I) i fabrykę zaawansowanych silników cyfrowych w Parku Zachodnim (West Park). Dyson poszukuje wysoko wykwalifikowanych inżynierów w dziedzinach takich jak łączność, silniki, czujniki, elektronika, robotyka, sterowanie, oprogramowanie i oczyszczanie.
„Cieszymy się, że Dyson zwiększa swoje zaangażowanie w Singapurze. Centrum technologiczne firmy w Singapurze skupi się na połączonych technologiach i inteligentnych maszynach. Powstaną w nim miejsca pracy w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i tworzenie oprogramowania. To z kolei pozwoli uzmysłowić młodym mieszkańcom Singapuru wielki potencjał inżynierii i przyczyni się do rozwoju gospodarki opartej na innowacjach” ¾ powiedział dr Beh Swan Gin, prezes Singapurskiej Rady ds. Rozwoju Gospodarczego.
Wieża kontrolna
Dyson sprzedaje ponad 13 mln urządzeń w 75 krajach na całym świecie i używa 4 mld komponentów od ponad 500 dostawców. W ostatnich czterech latach wartość sprzedaży podwoiła się. Przewiduje się, że w kolejnych czterech latach również się podwoi. Wieża kontrolna w centrum technologicznym wyświetla w czasie rzeczywistym dane dotyczące logistyki i łańcucha dostaw w celu błyskawicznego reagowania na zdarzenia i ograniczania ryzyka.
„Wraz ze zmieniającymi się sposobami dokonywania zakupów zmienia się również nasz łańcuch dostaw. Wieża kontrolna Dyson łączy w sobie wszystkie elementy tego łańcucha. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii monitoruje ona w czasie rzeczywistym pracę maszyn i wydajność łańcucha dostaw, co umożliwia terminowe dostarczanie naszym klientom najwyższej jakości produktów” ¾ powiedział Jim Rowan, dyrektor ds. operacyjnych.
Centrum technologiczne jest oddalone 30 minut od Parku Zachodniego, gdzie co 2,6 sekundy z linii produkcyjnej schodzi kolejny opatentowany silnik cyfrowy firmy Dyson. Wiedza pracowników w Singapurze w zakresie zaawansowanej produkcji autonomicznej umożliwia dostarczanie szybkich silników elektrycznych produkowanych przy użyciu precyzyjnych robotów. Model V9 to jak dotąd najmniejszy silnik firmy Dyson, pracujący z prędkością 110 000 obr./min. W każdej sekundzie silnik V9 przepuszcza ponad 13 litrów powietrza przez otwór o średnicy monety dwupensowej, czyli zaledwie 27 mm.
źródło: dyson/informacjebranzowe.pl