informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
EFL z atrakcyjną ofertą finasowania zielonych aktywów

EFL z atrakcyjną ofertą finasowania zielonych aktywów

Finanse / 2023.08.31

EFL w ramach aktywnego wsparcia transformacji energetycznej rozszerza swoją ofertę o kompleksowe finansowanie zielonych aktywów. Mikro, małe i duże firmy, m.in. produkcyjne, sklepy powierzchniowe, salony samochodowe i rolnicy, mogą ubiegać się o leasing lub pożyczkę instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii oraz urządzeń klimatyzacyjnych. Leasingodawca z Grupy Credit Agricole wspierając obecnych i nowych klientów w „zielonych” inwestycjach ma ambicję zostać liderem finansowania zielonych aktywów w Polsce.

- W ubiegłym roku ceny energii w wybranych sektorach gospodarki wzrosły nawet o kilkaset procent. To olbrzymie wyzwanie dla przedstawicieli firm w zakresie tego, co zrobić, aby prowadzić działalność w sposób efektywny i konkurencyjny. Dlatego jesteśmy przekonani, że sektor zielonych assetów będzie w najbliższych latach najszybciej rozwijającą się kategorią aktywów, w które będą inwestować przedsiębiorcy. Spodziewamy się,że w 2025 roku wartość sfinansowanych zielonych sprzętów z kategorii maszyn i urządzeń podwoi się w stosunku do roku 2022 i osiągnie poziom  5 mld zł, a w 2030 rok aż 16 mld zł. Grupa EFL jest aktywnym uczestnikiem „zielonej rewolucji” w Polsce od wielu lat i takim chce pozostać podążając za zmianami technologicznymi  i odpowiadając na  potrzeby biznesu. .Start programu Greenify, oznacza wdrożenie szeregu inicjatyw związanych z  energią odnawialną w czterech obszarach – produkt, technologia, współpraca z dystrybutorami i instalatorami oraz program wsparcia klientów. Wdrażamy kolejne rozwiązania, które sprawią, że będziemy posiadali ciekawą i konkurencyjną ofertę dla naszych klientów – mówi Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Greenify, czyli EFL jeszcze bardziej zielony

EFL, będący częścią międzynarodowej Grupy Credit Agricole, uruchomił projekt Greenify, którego celem jest przygotowanie kompleksowych rozwiązań dla klientów oraz wzmocnienie organizacji w zdobyciu pozycji lidera w finansowaniu zielonych aktywów. Od sierpnia br. leasingodawca oferuje przedsiębiorcom finansowanie zielonych inwestycji takich jak kompletne instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii, pompy ciepła oraz urządzenia klimatyzacyjne. O leasing operacyjny, kapitałowy lub pożyczkę mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy, jak również duże przedsiębiorstwa, m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, salony samochodowe, przedsiębiorstwa produkcyjne, właściciele hal magazynowych lub logistycznych. Z oferty EFL mogą skorzystać także rolnicy indywidualni (posiadający NIP) oraz przedstawiciele wolnych zawodów (lekarze, radcy prawni, notariusze) prowadzący działalność w nieruchomościach usługowych lub biurowych.

Oferta w ramach programu Greenify będzie sukcesywnie rozszerzana i  dostosowywana do zmieniających się warunków i nowych potrzeb rynkowych. EFL tym samym potwierdza swoją otwartość na nowe technologie i chęć wsparcia przedsiębiorców szybko reagujących na zmiany warunków w otoczeniu biznesowym. Dzięki tzw. zielonym inwestycjom przedsiębiorcy będą mogli utrzymać konkurencyjność swojego biznesu. W tym kontekście ważny jest również wymiar odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (zrównoważony rozwój) i zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.

Zielone korzyści

Skorzystanie z oferty programu Greenify dla firm oznacza cztery podstawowe korzyści. Po pierwsze, środowiskowe. Produkcja „czystej” energii elektrycznej oznacza zmniejszenie śladu węglowego i realny wpływ na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Po drugie, kosztowe. Posiadanie własnej instalacji wytwarzającej energię elektryczną z OZE to uniezależnienie się od cen energii oferowanej przez dostawców prądu paliw kopalnych (np. węgla), a po okresie zwrotu z inwestycji wyprodukowana energia i zasilanie nią urządzeń staje się darmowym źródłem dla posiadacza takiej instalacji. Warto tutaj wspomnieć, że EFL oferuje swoim klientom inwestującym w zielone aktywa dedykowany produkt NLE, z bardziej korzystnymi warunkami cenowymi. Po trzecie, podatkowe. Przy finansowaniu leasingiem operacyjnym całość opłat leasingowych stanowi koszt uzyskania przychodu przedsiębiorcy. I w końcu, technologiczne. Modernizacja źródeł do nowoczesnych i mniej energochłonnych urządzeń będących źródłem ogrzewania pomieszczeń lub budynków oraz wody.

EFL gotowy do obsługi prosumentów lokatorskich

EFL od wielu lat aktywnie uczestniczy w „zielonej rewolucji” w Polsce, śledzi wprowadzane zmiany i regulacje prawne i szybko na nie reaguje. W odpowiedzi na nową instytucję prosumenta lokatorskiego leasingodawca dostosował wewnętrzne procedury i opracował rozwiązania, które będą wspierać proces obsługi wniosków na finansowanie urządzeń fotowoltaicznych także dla prosumentów lokatorskich.

W ramach uproszczonej procedury spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą liczyć na skrócony czas obsługi wniosków na urządzenia fotowoltaiczne oraz brak weryfikacji stawki amortyzacji. W konsekwencji właściciele lub zarządcy obiektów mogą w szybki i prosty sposób uzyskać finansowanie w postaci leasingu lub pożyczki potrzebne do realizacji słonecznej instalacji, przy okazji którego będą ubiegać się o grant rządowy.

Wszelkie informacje na temat finansowania „zielonych” aktywów w EFL są dostępne na stronie www.efl.pl. 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe