

Fajne Granty T-Mobile przyznane
47 grantów o łącznej wartości 218 tysięcy złotych przyznała Komisja konkursu FAJNE GRANTY T-Mobile. Przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, które objęło inicjatywę honorowym patronatem, sponsora projektu, firmy T-Mobile Polska oraz organizacji pozarządowych przyznali granty w trzech kategoriach. Głównym kryterium oceny była innowacyjność zaproponowanych działań i ich przewidywany wpływ społeczny.
W trwającym miesiąc naborze zgłoszono 286 wniosków. Większość stanowiły inicjatywy szkół
i nauczycieli, ale o granty ubiegały się też organizacje pozarządowe i osoby prywatne, aktywiści działający w małych ośrodkach miejskich. Wnioskodawcy mogli się starać o dofinansowanie w wysokości 10 000, 5 000 i 2 000 złotych.
„Cieszy nas przede wszystkim różnorodność zgłoszonych pomysłów i to, że wiele z nich to inicjatywy z niewielkich ośrodków miejskich. – mówi Karolina Kurasz, Główny Specjalista ds. CR w T-Mobile Polska, fundatora grantów – To one będą mieć największy wpływ na życie lokalnej społeczności. Komisja doceniła najbardziej te działania, które potrafiły połączyć nowe technologie z realnymi działaniami na rzecz własnego otoczenia.”
Najwyższe granty w wysokości 10 000 złotych otrzymało 5 inicjatyw: Fundacja Szkoła Medialna
z Krakowa i jej festiwal „Bajki ozobotów - czego Lem nie wymyślił”, Karolina Czech wraz z grupą rodziców skupionych wokół idei nauczania domowego z Cieszyna z Interaktywnym Muzeum „Wczoraj i Dziś”, Zespół Szkół Społecznych w Dobiesławiu i jego „Lokalne centrum programowania i druku 3D w Dobiesławiu”, Paweł Kowalewski i jego fantastyczne „Ekoboty czyli wynalazki ze złomowiska” i Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Jakuszach ze Szkolną Agro-Stacją. Przyznano też 26 grantów o wartości 5000 złotych i 14 grantów o wartości 2000 złotych. Pełna lista finalistów znajduje się na stronie www.fajnegranty.pl.
Wnioski oceniała Komisja Konkursowa, w której skład weszli: Karolina Kurasz Główny Specjalista ds. CR w T-Mobile Polska, Magdalena Bujak z Instytutu Kościuszki, Anna Karczewska, ambasadorka Code Week PL, Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Robert Król, Dyrektor Departamentu Kompetencji Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji, Aleksander Tarkowski, dyrektor Centrum Cyfrowego oraz Kamil Sijko, założyciel Fundacji CoderDojo Polska.
Wszystkie wyróżnione inicjatywy zostaną przez organizatorów objęte opieką merytoryczną i wsparciem komunikacyjnym, a wybrane z nich zostaną zaproszone do Warszawy na imprezę SuperDojo 2017, która będzie wydarzeniem finałowym jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym roku będziemy obchodzić 5 lecie tej wspaniałej, paneuropejskiej inicjatywy i mamy nadzieję, że działania zasilone przez FAJNE GRANTY przyczynią się do jakości i różnorodności wydarzeń odbywających się w jej ramach.
źródło: t-mobile/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
W oczekiwaniu na obniżkę stóp kapitalizacji, MLP Group w 1Q’25 znacznie zwiększa EBITDA i przepływy pieniężne
2025.05.20Tylko 5 proc. firm handlowych prognozuje wzrost przychodów, a 23 proc. obawia się ich spadku
2025.05.20Klinika Optegra rusza z wyjątkowym konkursem – stwórz projekt ściany, który przyciąga wzrok!
2025.05.19Sektor biurowy w miastach regionalnych Q1 2025
2025.05.19MLP Group rozpoczęło budowę drugiej inwestycji w regionie Berlina
2025.05.19PETRONAS Lubricants International i IVECO wprowadzają na rynek wspólną linię produktów Tutela dla pojazdów użytkowych
2025.05.17Drukarki i cyberbezpieczeństwo. Europejscy pracownicy biurowi lekceważą zagrożenia.
2025.05.16Biura mają coraz większe wzięcie
2025.05.16Redukcja hałasu w przemyśle
2025.05.16