Fujitsu uruchamia akcelerator, w którym razem z firmami z sektora motoryzacyjnego będzie współtworzyć przyszłość rynku mobility
Firma Fujitsu razem z partnerami z sektora motoryzacyjnego uruchamia Future Mobility Accelerator. Celem tego przedsięwzięcia jest współtworzenie z liderami rynku nowych rozwiązań, które zapewnią zrównoważony rozwój branży mobility. W akceleratorze będą powstawać rozwiązania usprawniające miejski transport, które będą pragmatyczne, możliwe do sprawnego wdrożenia i ograniczające negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Future Mobility Accelerator będzie miejscem, w którym eksperci Fujitsu wraz ze specjalistami od transportu i motoryzacji będą wykorzystywać najnowsze rozwiązania technologiczne z portfolio firmy do współtworzenia nowych produktów i usług z zakresu miejskiej mobilności. Rozwiązania, które powstaną w akceleratorze trafią w przyszłości do oferty klientów Fujitsu. Firma tworzy tę inicjatywę wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie czołowego dostawcy komponentów elektronicznych i usług IT dla sektora automotive.
Future Mobility Accelerator ma być kuźnią optymalnych rozwiązań transportowych pomagających obniżyć ogólną konsumpcję ograniczonych zasobów bez ograniczania mobilności w środowisku miejskim. Wykorzystując metodologię Human Centric Experience Design (HXD), firma Fujitsu stawia swoich klientów i ich klientów końcowych w centrum tworzenia nowych pomysłów i zapewnia, że wszyscy zaangażowani w ten proces są współtwórcami całej koncepcji.
W ramach inicjatywy będą powstawały rozwiązania zapewniające redukcję emisji spalin poprzez optymalizację tras w czasie rzeczywistym oraz integrację usług uwierzytelniania biometrycznego w celu identyfikacji i walidacji użytkowników różnych pojazdów. Celem Fujitsu jest rozpowszechnienie technologii wspierających mobilność następnej generacji. Eksperci pracujący w akceleratorze będą współtworzyć rozwiązania zarówno usprawniające transport ludzi jak i towarów.
Przykładem rozwiązań, które mogą powstać w akceleratorze jest system do optymalizowania tras przejazdów ogromnych flot różnych pojazdów, który będzie dużo bardziej efektywny niż jakiekolwiek z dostępnych dzisiaj rozwiązań dzięki zastosowaniu technologii Fujitsu Digital Annealer. Ów system powstały na bazie technologii inspirowanej rozwiązaniami quantum computing może w czasie rzeczywistym skracać czas przejazdów, biorąc pod uwagę nie tylko natężenie miejskiego ruchu, ale również takie zmienne jak warunki pogodowe, porę dnia czy całościowy wpływ nowej trasy na różne części miasta.
źródło: informacjebranzowe.pl