informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Galeria handlowa we Włodawie z finansowaniem Monument Fund
Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający z Monument Fund

Galeria handlowa we Włodawie z finansowaniem Monument Fund

Nieruchomości / 2018.04.04

25 kwietnia we Włodawie odbędzie się otwarcie Parku Handlowego Włodawa - galerii handlowej połączonej z dworcem PKS. Choć projekt ukończono w terminie, podczas realizacji inwestor musiał zmierzyć się z szeregiem problemów inwestycyjnych i finansowych, które rzucały cień na terminowe sfinalizowanie przedsięwzięcia. Rozwiązaniem okazał się fundusz hipoteczny Monument Fund, umożliwiający bezproblemową regulację wszelkich zobowiązań inwestycyjnych. 

 

  • Park Handlowy Włodawa

Utrzymanie płynności finansowej przy realizacji dużych inwestycji może stanowić jedno z największych wyzwań dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą. Z racji widma ogromnych strat związanych z niedotrzymaniem zobowiązań oraz zaostrzonych warunków udzielenia kredytu przez banki, przedsiębiorcy szukają alternatywnych sposobów na pozyskanie środków finansowych. Przed takim problemem stanął również właściciel Parku Handlowego Włodawa - nowej galerii handlowej połączonej z dworcem PKS. Podczas realizacji przedsięwzięcia pojawiło się wiele komplikacji finansowych, które zaczęły spowalniać rozwój inwestycji. Aby zapobiec dalszym, negatywnym konsekwencjom, inwestor początkowo zwrócił się po pomoc do instytucji bankowych. Udzielenie dofinansowania okazało się nie być takie proste, jak się wydawało na początku.

  • Bankowe komplikacje

„Wydawało mi się, że skoro obiekt został wyceniony na wiele milionów, to uzyskanie finansowania rzędu 1/5 czy 1/4 wartości nieruchomości będzie proste. Niestety, jeżeli chodzi o kwestię finansowania z banku, w trakcie pojawiło się wiele problemów. Procedury okazały się być wyjątkowo czasochłonne, skomplikowane i trudne do realizacji.” – mówi Krzysztof Mucha, właściciel Parku Handlowego Włodawa.

W pierwszej kolejności ogromną wadą pozyskania funduszy z banku okazał się czas podejmowania decyzji. Weryfikacja wniosku postępowała równocześnie z przebiegiem budowy. Stanowiło to duży problem, ponieważ do zakończenia prac zostało niewiele czasu, a przedłużające się decyzje wiązały się ze znacznymi stratami, takimi jak umowne kary za opóźnione otwarcie obiektu lub rezygnacje najemców z podpisanych umów. W tym czasie bank stawiał coraz to nowsze żądania, skutkujące ciągłym brakiem przyznania dofinansowania. Przedsiębiorca nie mógł również liczyć na zwrot kosztów za ukończone etapy budowy. Podejrzewając, że za tak długim czasem decyzyjnym mogą stać obawy odnoszące się do rodzaju opodatkowania działalności oraz nie mając już więcej czasu i środków finansowych, inwestor postanowił poszukać alternatywnego źródła dofinansowania inwestycji. Ratunkiem stała się oferta Monument Fund, która okazała się bardziej atrakcyjna, niż rozwiązania proponowane przez sektor bankowy.

  • Alternatywne rozwiązanie

Jak mówi Inwestor: „Zależało mi na szybkiej decyzji oraz na tym, aby sam proces był prosty i nieskomplikowany. Miałem również na uwadze podpisane umowy z dużymi sieciami sklepów handlowych i widmo strat związanych z ich niedotrzymaniem, dlatego zdecydowałem się na opcję gwarantującą szybkość działania i podejmowania decyzji.”

W trakcie prób nawiązywania współpracy z bankiem, sprawa inwestycji była rozpatrywana przez kilka tygodni bez większego efektu. Kiedy Inwestor zdecydował się na ofertę Monument Fund, decyzja o przyznaniu środków finansowych zajęła około 7 dni. Takie rozwiązanie było możliwe nie tylko dzięki mniejszej liczbie wymaganych przez Monument Fund formalności, ale także za sprawą unikatowej formy zabezpieczenia pożyczki. Dofinansowanie przyznawane jest bowiem pod zastaw prywatnej nieruchomości inwestora, a nie tak jak w przypadku banku - dopiero po wniesieniu nieruchomości do majątku spółki. „Po indywidualnej analizie tematu włodawskiej inwestycji i wspólnym zaplanowaniu spłat zobowiązania, zgodziliśmy się na zawarcie umowy z jednoosobową działalnością gospodarczą, co w przypadku instytucji bankowej i tej wielkości dofinansowania często kończy się decyzją odmowną.” – mówi Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający z Monument Fund.

Co ważne dla inwestora, koszt produktu Monument Fund nie różnił się znacznie od kosztu sumarycznego oferty z banku. Dodatkowo, jak wspomina Krzysztof Mucha – inwestor Parku Handlowego Włodawa, ten sposób finansowania wyróżniały jasne zasady jego przyznania i zabezpieczenia w postaci hipoteki na prywatnej nieruchomości.

  • Przetarty szlak

Możliwość skorzystania z pożyczki pomostowej jest zarezerwowana nie tylko dla dużych inwestycji. Monument Fund otwiera się również na mniejszych przedsiębiorców, którzy przez swoją historię kredytową i formę działalności mają problemy z bankowymi procedurami oraz z finalnym uzyskaniem dofinansowania z banków. Dzięki skupieniu się na indywidualnych potrzebach danego przedsiębiorcy, jego możliwościach i prowadzonym biznesie, firma wykazuje się dużą elastycznością działania, pomagającą w rozpoczęciu lub kontynuowaniu różnego rodzaju projektów. 

Krzysztof Mucha również widzi potencjał w rozwoju biznesu dzięki funduszowi Monument Fund: „Taką formę finansowania mógłbym polecić wszystkim przedsiębiorcom, bez względu na formę działalności i jej wielkość. Wiem, że w wielu przypadkach potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, ale z racji swoich dochodów oraz przyjętej formy opodatkowania nie mają szans na uzyskanie odpowiedniego wsparcia ze strony banku. Wtedy rozwiązaniem stają się właśnie takie oferty jak Monument Fund, ponieważ dzięki nim można szybko i bezpiecznie sfinalizować każdy projekt inwestycji.”

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe