informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Grupa IMS na Targach MEBLE POLSKA 2014

Grupa IMS na Targach MEBLE POLSKA 2014

Nieruchomości / 2014.03.06

W halach poznańskich Targów MEBLE POLSKA 2014 zgasły ostatnie światła. To największe w tej części Europy wydarzenie branżowe regularnie skupia w jednym miejscu czołowych producentów mebli i projektantów z całego kraju. W tym roku targi okazały się szczególnie ważne dla Grupy IMS, która nie tylko zaprezentowała dobrze znane i cenione kolekcje. Na wystawie pojawiły się także dwie nowe marki – Nordica oraz BeType. Uwieńczeniem wieczoru były zaś obchody 130 urodzin Bydgoskich Mebli.

Sześć marek, ponad 70 kolekcji. Razem 2300m² wypełnionych szerokim asortymentem mebli. Motyw przewodni? – Podróż. Rozumiana nie tylko jako poznawanie nowych, nieznanych miejsc, ale też jako zachęta do swobodnego czerpania inspiracji i łamania schematów. Taka właśnie była główna oś narracyjna, pretekst do zaprezentowania dwóch całkowicie nowych marek, które goście tegorocznych Targów Meble Polska mieli okazję poznać jako pierwsi – przyznaje Izabela Lipińska, Marketing Manager, Poland & East Europe w Grupie IMS. Dokąd zatem zabiorą nas premierowe kolekcje? Nordica to silne nawiązanie do stylu skandynawskiego, ale w nowoczesnym, nieco odświeżonym wydaniu. Miękkie linie mebli, jasne, stonowane kolory wprowadzają do aranżacji północny spokój i równowagę. Na drugim biegunie znajduje się BeType – marka korespondująca z klasyczną elegancją najwyższej próby.
  • Znane/uznane

W tym roku ekspozycje podzielono na specjalne strefy, które odpowiadały poszczególnym markomGrupy IMS. Obok znanych i cenionych przez klientów kolekcji pojawiły się nie tylko propozycje w pełni nowe, ale też uzupełniające dotychczasowe serie. Bydgoskie Meble, jak na swą renomę przystało, postawiły na ponadczasową klasykę i elegancję, przedstawiając m.in. bogato zdobione uchwyty pokryte 24–karatowym złotem oraz najwyższej jakości tapicerkę. W odpowiedzi na najnowsze trendy, pokazano współczesne kolekcje Frame, Modular i Monaco z tapicerką Dafne i Butterfly. Dzięki marce Helvetia poznaliśmy nowe oblicze sypialni – oprócz najmodniejszego w tym sezonie odcienia dębu Sonoma, zapowiada ona wprowadzenie do oferty kompletnie nowej gamy kolorystycznej. Marka Etap Sofa postawiła na design, funkcjonalność i komfort – regulowane zagłówki i podnóżki, ergonomiczne podłokietniki. NewLook przyciągnął z kolei wzrok kontrastującymi kolorami w odważnych połączeniach oraz nietypową bryłą mebla – minimalistyczną, lecz jednocześnie miękką i delikatną. Podczas tej edycji, goście wystawy mogli liczyć na spotkanie z laureatkami konkursu IMS4Young – Pauliną Tyszkiewicz i Eweliną Dąbrowską, które zdobyły uznanie jury projektem Rotate. Zadaniem konkursowym był projekt koncepcyjny sofy lub zestawu mebli skrzyniowych, złożonego z przynajmniej dwóch elementów. Jury oceniało oryginalność i nowatorstwo koncepcji, walory estetyczne, a także funkcjonalność mebla.

Emocje związane z tegorocznymi Targami Meble Polska już za nami. – Poznań to dla nas miejsce szczególne. Miejsce spotkań z klientami, projektantami, słowem: z wszystkimi, bez których cała nasza praca nie miałaby sensu. Pragniemy podziękować wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze ekspozycje. Mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, iż dobry punkt widzenia bierze się z najlepszego punktu siedzenia – podsumowuje Izabela Lipińska.

źródło: ims/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe