ICOM 2016: Panasonic z najnowszymi rozwiązaniami dla muzeów
Podczas tegorocznych targów ICOM w Mediolanie Panasonic przedstawił rozwiązania wizualne dla muzeów oraz galerii. Wśród zaprezentowanych rozwiązań pojawił się m.in. projektor oświetleniowy Space Player oraz najnowsza technologia Light ID pozwalająca na udostępnianie informacji za pomocą światła.
Głównym wydarzeniem na targach była prezentacja pt. „Starożytność w nowoczesnym obiektywnie”, podczas której we współpracy z Muzeum Moesgaard oraz CAVI (Centre for Advanced Visualization and Interaction) zaprezentowano, w jaki sposób najnowsze technologie mogą uatrakcyjnić wystawy i przyciągnąć uwagę widzów.
Wśród rozwiązań oferowanych przez Panasonic pojawił się projektor Space Player, czyli hybrydowe rozwiązanie łączące funkcje tradycyjnego reflektora z projektorem wideo. Urządzenie przypominające swoją konstrukcją reflektor daje możliwość wyświetlania obrazów wideo lub animacji i jednocześnie oświetlania dowolnych obszarów pomieszczenia. Można dzięki niemu wyświetlić opisy prezentowanych eksponatów i jednocześnie oświetlić je, by w efektywny sposób przyciągać uwagę widzów.
Z kolei technologia Light ID to rozwiązanie umożliwiające przekazywanie informacji za pomocą światła emitowanego przez diody LED. Służy do przekazywania treści reklamowych bądź informacyjnych, a żeby je odczytać wystarczy smartfon z aparatem i dedykowaną aplikacją. To oznacza, że zwiedzający muzeum będą mogli za pomocą swojego telefonu w prosty sposób odczytać informacje o danym eksponacie w wielu językach czy też odsłuchać komunikatów głosowych.
- Dzisiejsi odbiorcy mają wysoką świadomość technologiczną i przykładają dużą wagę do interesującego i interaktywnego przekazu, także w galeriach czy muzeach. Właśnie dlatego Panasonic opracował technologię Light ID, która ułatwia rozpowszechnianie treści, a widzom poruszanie się po wystawach - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. – Oprócz rozwiązań wizualnych Panasonic przedstawił także technologię monitoringu, która ma na celu eliminowanie kolejek tworzących się w galeriach. Automatycznie kieruje ona zwiedzających do dostępnych w pobliżu atrakcji. Co więcej, rozwiązanie pozwala na pozyskiwanie danych demograficznych i poznanie profilu odwiedzjących – dodaje Magdalena Przasnyska.
źródło: panasonic/infromacjebranzowe.pl