Innowacje zamknięte w puszce farby - kulisy pracy fabryki AkzoNobel w Pilawie [WIDEO]
Połowa rocznej produkcji fabryki AkzoNobel zlokalizowanej w Pilawie trafia na światowe rynki. Obok najważniejszego z nich – Europy – farby wodne i syntetyczne wytwarzane w Polsce dostępne są również m.in. w ZEA, RPA, Malezji czy Australii. AkzoNobel, wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej, przedstawia innowacyjne technologie stojące za najwyższą jakością oferowanych produktów.
Polska fabryka AkzoNobel w Pilawie (pow. garwoliński) to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Ponad 50-letnia tradycja produkcji farb łączy się tutaj z innowacyjnymi rozwiązaniami chemicznymi, technologicznymi oraz z zakresu logistyki. W Pilawie eksperci AkzoNobel m.in. opracowują receptury nowych produktów, badają produkty pod kątem własności użytkowych i odporności na warunki atmosferyczne.
– Dobra farba charakteryzuje się łatwością nanoszenia na podłoże. – komentuje Nikodem Kowalski, Krajowy Menedżer Rynku Profesjonalnego i Szkoleń. – W tym celu musi mieć odpowiednią konsystencję, mocne krycie, szybkie schnięcie, dobrą przyczepność oraz trwałą i mocną powłokę. Każdy z tych elementów jest nieustannie udoskonalany i kontrolowany przez nasz zespół specjalistów w Pilawie.
Wideo na stronie.
AkzoNobel dynamicznie inwestuje, aby maksymalnie uprościć i zautomatyzować procesy produkcyjne, co pozwala zwiększać efektywność i zapewnia bezpieczeństwo pracy. Obecnie zautomatyzowane są m.in. wszystkie procesy załadunku, dozowania oraz ważenia surowców. Obok rozwoju rozwiązań bezpośrednio związanych z produkcją farb, priorytetem AkzoNobel jest bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i środowiska. Wśród zasad wdrożonych w celu jego zapewnienia, warto wymienić system Halo określający m.in. reguły poruszania się po centrum dystrybucyjnym firmy oraz strategię AkzoNobel, dzięki której finalne produkty powstają z ekologicznych i bezpiecznych surowców.
źródło: akzonobel/informacjebranzowe.pl