

Konica Minolta dołącza do Mopria Alliance
Konica Minolta, Inc. dołączyła do grona członków niezależnego zrzeszenia działającego na rzecz standaryzacji bezprzewodowego drukowania z urządzeń mobilnych – Mopria Alliance. Firma będzie pełniła w organizacji rolę executive member.
Coraz większa popularność chmury obliczeniowej i rozwój urządzeń mobilnych sprawiają, że zmienia się tradycyjny model realizacji codziennych biurowych obowiązków. Tworzenie rozwiązań, które umożliwią przedsiębiorcom elastyczne dopasowanie się do zmian zachodzących w ich otoczeniu technologicznym, jest bardzo istotnym elementem strategii Konica Minolta. Użytkownicy rozwiązań Konica Minolta mogą m.in. skorzystać z bezpłatnej aplikacji PageScope Mobile.
Mopria pracuje nad projektem jednego standardu interfejsu dla urządzeń mobilnych zapewniającego kompatybilność z MFP różnych producentów. Obecnie przygotowywane jest rozwiązanie dedykowane smartfonom i tabletom z systemem operacyjnym Android.
O Mopria Alliance
Mopria Alliance to organizacja non-profit, zrzeszająca wiodące światowe firmy technologiczne. Jej członkowie wspólnie pracują nad stworzeniem wspólnych standardów umożliwiających intuicyjne i proste drukowanie bezprzewodowe ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Mopria Alliance chce również wspierać niezależnych dostawców aplikacji mobilnych i zachęcać ich do uwzględniania funkcji związanych z drukowaniem w swoich produktach.
źródło: km/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Mikołajkowy weekend w G City Plejada. Dwa dni pełne świątecznych spotkań i atrakcji dla najmłodszych
2025.12.03G City Promenada zaprasza do Świątecznego Miasteczka: kreatywne warsztaty i zimowe niespodzianki
2025.12.03Jak budować odporność łańcucha dostaw – Go Logis o dostawach dla przemysłu chemicznego
2025.12.03Zimowe Melodie w Promenadzie - wyjątkowy koncert gwiazd bajkowych przebojów i spotkanie ze Świętym Mikołajem!
2025.12.03G City Targówek zaprasza do Miasteczka Świątecznych Słodkości
2025.12.03Portale pracownicze – narzędzia HR na miarę czasów
2025.12.03560 pomysłów i 40 półfinalistów w V edycji Solve for Tomorrow
2025.12.03Początek roku w CH Kasztanowa pod hasłem nowych otwarć – drogeria dm i Pasta Club dołączają do grona najemców
2025.12.02Sparta Loyalty wdraża nowy program lojalnościowy dla klientów marki OCHNIK
2025.12.02





