Kyndryl świętuje dziesiątą rocznicę programu wspierającego przyszłych profesjonalistów w Polsce i Europie
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie dostawca usług dla infrastruktury IT, świętuje 10-lecie wsparcia programu Corporate Readiness Certificate (CRC) w Polsce. Inicjatywa ma na celu wyposażenie studentów w kompetencje i praktyczne zrozumienie umiejętności potrzebnych w branży IT po to, by pomóc im w rozpoczęciu kariery zawodowej. Tylko w tegorocznej edycji zanotowano ponad 4500 zapisów ze 140 uczelni wyższych w całej Europie, co daje łącznie ponad 16700 rejestracji od początku trwania programu.
Inicjatywa CRC umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy od praktyków w biznesie poprzez udział w trzymiesięcznych, bezpłatnych kursach online z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracą w dużych przedsiębiorstwach. W 2023 roku program CRC obejmował 37 różnych kursów związanych z takimi zagadnieniami, jak zarządzanie projektami i ryzykiem, metodyka Design Thinking i co-kreacja, architektura Mainframe, sztuczna inteligencja oraz analityka danych. Każdy z kursów kończy się egzaminem końcowym, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje certyfikat poświadczający nowe umiejętności.
- Na przestrzeni dekady wolontariusze Kyndryl aktywnie zaangażowali się w organizację tej inicjatywy, a niektórzy z nich wcielili się w rolę wykładowców. Łącznie poświęcili na to ponad 1000 godzin – mówi Zbigniew Traczyk, Vice President, Kyndryl Delivery Leadership in Poland. Jesteśmy dumni z rosnącego z roku na rok zainteresowania udziałem w programie. Tegoroczna edycja ustanowiła nowy rekord ze znamienną liczbą zapisów i 30% wzrostem przyznanych certyfikatów w porównaniu z rokiem poprzednim – dodaje.
Obchodom jubileuszu 10-lecia istnienia programu Corporate Readiness Certificate towarzyszyła debata edukacyjna z udziałem przedstawicieli firm organizujących program CRC, partnerów i studentów połączona z uroczystym sadzeniem roślin przed jednym z biurowców w Katowicach.
W programie CRC wziąć udział mogą studenci studiujący w formule dziennej lub zaocznej, a także absolwenci szkół wyższych, którzy zakończyli edukację nie więcej, niż dwa lata przed przystąpieniem do programu.
źródło: informacjebranzowe.pl